X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: Mateusz Morawiecki weźmie udział w Nowym Jorku w "Transatlantyckim dialogu"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 06:44
Przebywający w USA szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki w środę weźmie udział w dyskusji organizowanej w ramach cyklu "Transatlantycki dialog" na Uniwersytecie Nowojorskim (NYU). Spotka się także m.in. z amerykańskimi inwestorami z Wall Street.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Wydarzenie z udziałem publiczności stanowi rodzaj nieformalnej rozmowy (fireside chat) i bierze nazwę od popularnych pogawędek radiowych prezydenta Stanów Zjednoczonych Franklina D. Roosevelta. Nowojorska uczelnia zaprasza do dyskusji prominentnych polityków europejskich i amerykańskich.

Morawiecki 1200.jpg
Premier: spotkania z inwestorami głównym punktem wizyty w USA

Tematy rozmowy

Jak powiedział moderator dyskusji, prof. NYU Joseph H.H. Weiler, specjalista w dziedzinie prawa konstytucyjnego i międzynarodowego, pośród zaproszonych gości byli wcześniej prezydent USA Bill Clinton, belgijski premier i pierwszy przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy, szef rządu Portugalii Jose Manuel Barroso oraz prezydent Włoch Giorgio Napolitano.

- Mateusz Morawiecki jest jednym z gości w tym bardzo prestiżowym cyklu. Zajmiemy się, jak ustaliliśmy z Kancelarią Premiera, blaskami i cieniami. Uważam Polskę za bardzo ważny kraj - powiedział prof. Weiler.

Do przewidzianych w rozmowie tematów zaliczył rolę Polski w obaleniu komunizmu, stosunki Rosji z Zachodem, Rosji z Polską, Rosji ze Stanami Zjednoczonymi. Będą także - jak dodał - wyzwania stojące przed Polską w zakresie praworządności, relacje polsko-żydowskie czy brexit.

Spotkanie na Uniwersytecie Nowojorskim, zapowiadane pod tytułem "Europa i Stany Zjednoczone: Dialog Transatlantycki - 15 lat Polski w Unii Europejskiej", ma potrwać około godziny. Organizatorami są Wydział Prawa Uniwersytetu Nowojorskiego i konsulat generalny RP w Nowym Jorku.

Pokaz filmu o Polsce

YouTube premier Mateusz Morawiecki Peter Greenberg 1200.jpg
USA: będą pokazy filmu o Polsce z udziałem premiera

We wtorek premier Morawiecki przebywał w Chicago. W nawiązaniu do wizyty nowojorskiej zapowiadał wcześniej także spotkania z inwestorami, środowiskami Wall Street i amerykańskimi mediami.

Środowy program obejmie m.in. udział szefa rządu RP w premierze nowojorskiej dokumentu Petera Greenberga "Poland: The Royal Tour", poświęconego promocji Polski z serii zrealizowanej przez amerykańską publiczną telewizję PBS. Pokaz odbędzie się w Muzeum Guggenheima. Widzowie zobaczą w filmie m.in.: Warszawę, Wrocław, Kraków, Wieliczkę, obóz Auschwitz-Birkenau, Malbork, Gdynię i Góry Świętokrzyskie.

Przewodnikiem oprowadzającym widza w prezentowanych w serii dokumentach PBS jest urzędujący szef państwa lub rządu, w tym przypadku Mateusz Morawiecki.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak