X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przejęto 7,5 tony kości słoniowej. Gigantyczny przemyt w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 19:23
Chińscy celnicy przechwycili prawie 7,5 tony kości słoniowej, największą partię w ostatnich latach w Chinach - podały lokalne media. W czasie akcji w sześciu prowincjach Chin zatrzymano 26 członków międzynarodowego gangu przemytników.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Międzynarodowa grupa przestępcza, rozbita przez władze pod koniec marca, "od dawna specjalizowała się w przemycie kości słoniowej" - przekazał chiński urząd celny. W opuszczonej fabryce w jednym z miast prowincji Anhui celnicy skonfiskowali 2748 ciosów słoni.

- To największa ilość kości słoniowej przejęta w pojedynczej sprawie badanej przez biuro zwalczania przemytu generalnej administracji celnej - powiedział dyrektor tego biura Sun Zhijie, cytowany przez hongkoński dziennik "South China Morning Post".

Chiny całkowicie zakazały handlu kością słoniową w 2017 roku. Zgodnie z obowiązującym prawem przestępcy mogą zostać skazani na kary od pięciu lat do dożywocia, w zależności od wartości towaru, jakim handlowali.

Popyt na kość słoniową w Azji, w tym w Chinach i Wietnamie, gdzie materiał ten jest przerabiany na biżuterię i elementy dekoracyjne, przyczynił się do wzrostu kłusownictwa w Afryce.

Od stycznia br. chińskie władze przechwyciły łącznie prawie 8,5 tony kości słoniowej i wykonanych z niej wyrobów oraz ponad 500 ton wyrobów z takich zagrożonych gatunków zwierząt jak nosorożce i łuskowce – poinformował urząd celny. Wiele z tych wyrobów używanych jest w tradycyjnej chińskiej medycynie. W marcu celnicy wietnamscy przechwycili transport ponad 9 ton kości słoniowej z Konga.

paw/

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Chiny słoń
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak