X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy prezes Banku Światowego. To David Malpass, zgłoszony przez Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 00:01
Bank Światowy ma nowego prezesa. Został nim Amerykanin David Malpass, który został zgłoszony na to stanowisko przez prezydenta Donalda Trumpa. Malpass zastąpi na stanowisku szefa Banku Jim Yong Kima, który podał się do dymisji na początku tego roku.
Audio
  • David Malpass nowym prezesem Banku Światowego. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
David Malpass
David MalpassFoto: PAP/EPA/JUSTIN LANE/POOL

David Malpass jest ekonomistą i byłym urzędnikiem amerykańskiego Departamentu Skarbu. W czasie kampanii wyborczej 2016 r. otwarcie popierał Donalda Trumpa. W lutym prezydent USA nominował go na stanowisko szefa Banku Światowego. Nominacja ta spotkała się z krytyką niektórych ekonomistów, którzy wytykali mu sceptycyzm wobec współpracy międzynarodowej. Malpass w przeszłości krytykował Bank Światowy za przerost biurokracji i nieefektywność. Opowiadał się też za ograniczeniem sumy kredytów dla Chin argumentując, że kraj ten nie potrzebuje już tak dużej pomocy finansowej jak biedniejsze państwa.

Tradycyjnie stanowisko szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego przypada Europejczykowi, a stanowisko szefa Banku Światowego Amerykaninowi. Żadne z państw nie wystawiło więc kontrkandydata wobec Davida Malpassa. Dziś Rada Dyrektorów Banku poinformowała o jednogłośnym wyborze Amerykanina Malpassa na prezesa tej instytucji. 

David Malpass obejmie stanowisko 9 kwietnia.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak