X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dr Paweł Kowal: zachodni partnerzy nie ufają sobie wzajem ws. Rosji

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 21:00
- Rosja długo będzie się podnosić z reputacji i opinii jaka o niej krąży, że jest to państwo, na którym nie można polegać, że oficjalnie deklaruje pokój, ale jest w czasach pokojowych komuś zająć kawałek terytorium - wskazał na antenie PR24 dr Paweł Kowal (Polska Akademia Nauk). Na ostatnim szczycie NATO nierzadko wskazywano Rosję jako zagrożenie dla Europy.
Audio
  • 5.04.19 Dr Paweł Kowal: państwa Zachodu nie ufają sobie w sprawie Rosji
Armia rosyjska
Armia rosyjskaFoto: zhuravlevzhuravleva / pixabay

Podczas szczytu NATO wielokrotnie wskazywano na zagrożenia ze strony Rosji. Czy to zagrożenie jest realne? Dr Paweł Kowal uważa, że "dziś w tym sensie sytuacja jest inna niż na przykład w czasach Zimnej Wojny dlatego, że w już latach 60. czy 70. wszyscy wszystko o sobie wiedzieli, były określone pozycje, było wiadomo czego się od kogo spodziewać".

- Dzisiaj głównym czynnikiem zagrożenia jest niestabilność i nieprzewidywalność. Nieprzewidywalność, która objawiła się polityką Rosji na Ukrainie - ocenił specjalista z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Dr Paweł Kowal powiedział, że przekonanie o nieprzewidywalności w Rosji oraz "wzrost zbrojeń, sytuacja wewnętrzna mająca potencjał do destabilizacji, słabnące notowania władzy w Rosji - to wszystko daje nam taki obraz, że zastanawiamy się, czy te zagrożenia nie są większe niż w czasie Zimnej Wojny". - Niektórzy eksperci (...) mówią, że faktycznie wydaje się, że dzisiaj mniej wiemy czego się spodziewać po Rosji niż np. w latach 70. czy 80. - powiedział były wiceminister spraw zagranicznych.

Czy UE widzi problem wynikający z rosyjskiego zagrożenia? Gość PR24 uważa, że "przeszliśmy już ten moment, kiedy trzeba było sobie uświadomić, że taki problem jest". - Myślę, że w kręgach unijnych jest to oczywiste. Znam przynajmniej dwa-trzy ośrodki w UE, które te sprawy analizują - mówił dr Paweł Kowal. - Z Unią i Rosją jest problem, który polega na braku zaufania, ale nie między Unią a Rosja, tylko braku zaufania do siebie partnerów zachodnich - ocenił na antenie PR24.

Ponadto w audycji, Beata Płomecka mówiła o dyrektywie transportowej PE, niekorzystnej dla Polski.

"Magazyn europejski" prowadził Paweł Lekki.

PAP/Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 5.04.2019

Godzina emisji: 20.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Kowal: uważam, że dziś Trójmorze ma sens

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 20:13
Gdyby porównać świat zachodni do klasy, gdzie różne państwa to różni uczniowie, to kraje Europy Wschodniej są tymi gorszymi uczniami. Gen. Hodges zwraca uwagę, że Zachód może być uratowany właśnie przez wzmocnienie wschodniej flanki NATO i UE - mówił w Świecie w Powiększeniu Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Geopolityczna próba sił na linii Zachód-Rosja

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 21:50
Wybory na Ukrainie, kryzys w Wenezueli, zakup przez Turcję rosyjskich rakiet S-400, a także protesty na Bałkanach. Oto jedne z najważniejszych wydarzeń w polityce międzynarodowej w ostatnich miesiącach. Jak na tym tle wygląda próba sił na linii Zachód-Rosja? – Nie sądzę, by Rosja była w stanie skutecznie operować na wszystkich frontach, łącznie z Afryką i Syrią, by przeszkodzić Zachodowi – ocenił Jan Piekło, były ambasador RP na Ukrainie.
rozwiń zwiń