X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wołodymyr Zełenski gotów do debaty z Petrem Poroszenką przed drugą turą

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 16:25
- Kandydat na prezydenta Ukrainy, komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski gotowy jest do debaty ze swoim konkurentem w walce o to stanowisko, urzędującym szefem państwa Petrem Poroszenką - oświadczył we wtorek członek sztabu wyborczego showmana Dmytro Razumkow.
Wołodymyr Zełenski, kandydat na prezydenta Ukrainy
Wołodymyr Zełenski, kandydat na prezydenta UkrainyFoto: PAP/STEPAN FRANKO

- Wołodymyr Zełenski jasno dał już do zrozumienia, że jest gotów do debaty i jest mu całkowicie obojętne, czy będzie to Poroszenko, (kolejna kandydatka na prezydenta, była premier Julia) Tymoszenko czy ktoś inny. Kiedy do niej dojdzie, jak będzie się odbywała - nie mogę o tym niczego powiedzieć. Zaczekajmy na ogłoszenie drugiej tury wyborów (...) – powiedział agencji Interfax-Ukraina.

We wtorek po południu Centralna Komisja wyborcza podsumowała 99,5 proc. protokołów wyborczych z głosami oddanymi podczas przeprowadzonej w niedzielę I tury wyborów prezydenckich. Zełenski otrzymał w nich 30,22 procent głosów, Poroszenko - 15,94 procent, Tymoszenko - 13,39 procent. Oznacza to, że powinna odbyć się druga tura wyborów. Oczekiwana jest ona 21 kwietnia.

Z propozycją debaty przed drugą turą wystąpił jeszcze w niedzielę Poroszenko. "Kluczowym elementem drugiej tury mają być debaty wyborcze" – powiedział wówczas dziennikarzom.

- Jestem do tego gotowy" – odpowiedział mu Zełenski. "Jestem otwartym człowiekiem, jestem gotów do udziału w jakimkolwiek wywiadzie. Mam w życiu bardzo mało czasu – oświadczył.

Gotowość do zorganizowania debaty wyraziła ukraińska telewizja publiczna. Datę wyznaczyła na 19 kwietnia.

41-letni Zełenski jest gwiazdą kabaretu telewizyjnego "Studia Kwartał-95". Popularność przyniosła mu główna rola w serialu "Sługa Narodu" z 2015 roku. Showman gra w nim nauczyciela Wasyla Hołoborodkę, który nieoczekiwanie wygrywa wybory prezydenckie. Na fali popularności serialu w 2017 roku na Ukrainie zarejestrowano partię o nazwie Sługa Narodu.

Decyzję o starcie w wyborach prezydenckich Zełenski ogłosił w ostatnią noc sylwestrową. Uczynił to w telewizji 1+1, której właścicielem jest skonfliktowany z władzami ukraińskimi miliarder Ihor Kołomojski. Telewizja ta nadała wystąpienie komika przed orędziem noworocznym prezydenta Poroszenki. Kołomojski uważa Poroszenkę za swojego przeciwnika.

pkur

Czytaj także

Wojciech Konończuk o wyborach na Ukrainie: siła Wołodymyra Zełenskiego tkwi w tym, że nie jest politykiem

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 13:25
- Wołodymyr Zełenski ma bardzo duże szanse na zwycięstwo w drugiej turze wyborów prezydenckich na Ukrainie. Nie jest politykiem, a Ukraińcy mają dość dotychczasowego establishmentu politycznego - powiedział w audycji "W samo południe" Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Tymoszenko: Poroszenko sfałszował wybory i nie powinien być w drugiej turze

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 14:52
- Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wszedł do II tury wyborów prezydenckich dzięki fałszerstwom - oświadczyła we wtorek jedna z jego konkurentek w walce o to stanowisko, była premier Julia Tymoszenko, zapowiadając jednak, że nie będzie zaskarżać wyników głosowania.
rozwiń zwiń