X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Julia Tymoszenko: Poroszenko sfałszował wybory i nie powinien być w drugiej turze

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 14:52
- Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wszedł do II tury wyborów prezydenckich dzięki fałszerstwom - oświadczyła we wtorek jedna z jego konkurentek w walce o to stanowisko, była premier Julia Tymoszenko, zapowiadając jednak, że nie będzie zaskarżać wyników głosowania.
Julia Tymoszenko, kandydatka w wyborach prezydenckich na Ukrainie
Julia Tymoszenko, kandydatka w wyborach prezydenckich na UkrainieFoto: PAP/SERGEY DOLZHENKO

W pierwszej turze wyborów prezydenckich, które odbyły się w niedzielę, Tymoszenko zajęła trzecie miejsce; wyprzedzili ją komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski oraz walczący o reelekcję Poroszenko.

- Poroszenko sfałszował wybory i nie powinien być w drugiej turze, do której trafił nieuczciwie. Wiem, że zadajecie sobie pytanie, czy jako ekipa pójdziemy z tym do sądu, by zaskarżyć wyniki głosowania. Mogę od razu powiedzieć, że nie pójdziemy do sądu - powiedziała była premier.


pap ukraina wybory 1200.jpg
OBWE: wybory prezydenckie na Ukrainie były wolne i zgodne z prawem

Tymoszenko oceniła, że Poroszenko "sprywatyzował system sądowniczy" i zaskarżanie wyników wyborów pozbawione jest sensu. - Tylko stracimy w ten sposób czas i będziemy mieć nadzieję na to, na co nie ma sensu mieć nadziei - oświadczyła.

Zapewniła również, że nie będzie wzywała ludzi do protestów przeciwko wynikom wyborów. - Wiecie, w jakim stanie znajduje się państwo, które doprowadzono do krawędzi przetrwania. Rozumiemy, że nakłanianie ludzi do protestów może stać się okazją dla agresora (Rosji), który prowadzi przeciwko Ukrainie wojnę. Destabilizacja na Ukrainie, konflikty wewnętrzne to coś, na co nigdy nie pozwolę – powiedziałaTymoszenko.

Centralna Komisja Wyborcza Ukrainy poinformowała we wtorek po południu, że po podliczeniu danych z ponad 99 proc. protokołów Zełenski otrzymał 30,23 proc. poparcia, a na Poroszenkę głosowało 15,92 proc. wyborców. Tymoszenko uzyskała 13,39 proc. głosów.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 21 kwietnia.

pkur

Czytaj także

Rosyjscy eksperci o wyborach na Ukrainie: dla Moskwy gra nie będzie zakończona

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 17:08
Żaden z kandydatów w ukraińskich wyborach prezydenckich nie jest wygodny dla Rosji; najmniej pożądanym rezultatem jest dla niej reelekcja Petra Poroszenki, niemniej przy każdym wyniku wyborów z punktu widzenia Rosji gra nie jest zakończona - oceniają eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Konończuk o wyborach na Ukrainie: siła Wołodymyra Zełenskiego tkwi w tym, że nie jest politykiem

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 13:25
- Wołodymyr Zełenski ma bardzo duże szanse na zwycięstwo w drugiej turze wyborów prezydenckich na Ukrainie. Nie jest politykiem, a Ukraińcy mają dość dotychczasowego establishmentu politycznego - powiedział w audycji "W samo południe" Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń