X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ekspert: pierwszy raz od 30 lat wybór Ukraińców nie będzie dotyczył drogi cywilizacyjnej ich państwa

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 16:08
– Po raz pierwszy od 30 lat Ukraińcy nie staną przed wyborem cywilizacyjnym, czy mają pójść ze Wschodem czy z Zachodem. Ten wybór dokonał się pięć lat temu podczas rewolucji na Majdanie – powiedział Dariusz Materniak z portalu PolUkr.net.
Audio
  • 31.03.19 Dariusz Materniak o wyborach prezydenckich na Ukrainie.
  • 31.03.19 Relacja Piotra Pogorzelskiego
Na Ukrainie trwa I tura wyborów prezydenckich
Na Ukrainie trwa I tura wyborów prezydenckichFoto: PAP/EPA/IGOR KOVALENKO

Na Ukrainie trwa I tura wyborów prezydenckich. Startuje w nich 39 kandydatów. Sondaże wskazują, że największe szanse na zwycięstwo ma komik Wołodymyr Zełenski, który wyprzedza obecnego prezydenta Petra Poroszenkę oraz byłą premier Julię Tymoszenko.

– Każdy z tych kandydatów deklaruje znaczenie integracji ze strukturami euroatlantyckimi. Po raz pierwszy od 30 lat Ukraińcy nie staną przed wyborem cywilizacyjnym, czy mają pójść ze Wschodem czy z Zachodem. Ten wybór dokonał się pięć lat temu podczas rewolucji na Majdanie i nadal jest aktualny – zaznaczył Dariusz Materniak.

Gość Polskiego Radia 24 zgodził się z tym, że Ukraińcy są zmęczeni obecną klasą polityczną i z tego względu "stare twarze" życia publicznego mają niższe notowania niż Wołodymyr Zełenski, który do tej pory nie miał nic wspólnego z polityką i może powiedzieć, że nie był zaangażowany w kwestie korupcyjne lub skandale.

– To jest jego największa przewaga, ale również wada, bo nie posiada potrzebnego na stanowisku prezydenckim doświadczenia, szczególnie pod względem polityki zagranicznej, co powoduje obawy u wielu wyborców. Z tego względu wolą oni zagłosować na Poroszenkę lub Tymoszenko, którzy są bardziej przewidywalni i mają międzynarodowe obycie – zwrócił uwagę ekspert.

Na temat kampanii wyborczej i przebiegu I tury głosowania mówił również Piotr Pogorzelski, wysłannik Polskiego Radia do Kijowa.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 31.03.2019

Godzina emisji: 13.06

Czytaj także

Wybory prezydenckie na Ukrainie. Wygra komik czy "stare" twarze polityki?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 20:43
Aż 39 kandydatów wystartuje w wyborach prezydenckich na Ukrainie. Największe szanse na zwycięstwo mają: komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski, urzędujący prezydent Petro Poroszenko i była premier Julia Tymoszenko. O nastrojach panujących u naszych wschodnich sąsiadów i cechach poszczególnych kandydatów mówił Piotr Pogorzelski, wysłannik Polskiego Radia na Ukrainę.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wołodymyr Zełenski. Najdziwniejszy kandydat na prezydenta w historii ukraińskiej polityki?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 18:52
Przez jednych określane jako najważniejsze od 1991 roku, przez innych jako najdziwniejsze w historii kraju. W niedzielę na Ukrainie odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. – Opowiadam się za drugim stwierdzeniem, przede wszystkim na to, kto jest na czele sondaży i w jaki sposób prowadzi swoją kampanię – powiedział Daniel Szeligowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń