X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Hipokryzja PO ws. ACTA2. Większość europosłów Platformy poparła cenzurowanie internetu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 16:16
„Nie dla cenzurowania treści w internecie! #Acta2 nie może być przyjęte!” - pisano 22 marca na profilu Platformy Obywatelskiej na Facebooku. Cztery dni później za unijną dyrektywą o prawach autorskich, określanej mianem ACTA2, zagłosowali europosłowie Platformy Obywatelskiej: Danuta Huebner, Tadeusz Zwiefka, Barbara Kudrycka, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Bogdan Zdrojewski, Julia Pitera, Marek Plura i Kazimierz Ujazdowski. 
Warszawa Protest ws. Acta 2
Warszawa Protest ws. Acta 2 Foto: Maciej Luczniewski/REPORTER

Dyrektywa nakłada m.in. na strony internetowe obowiązek filtrowania treści pod kątem tego, czy nie zostały one nielegalnie skopiowane. Za dokumentem opowiedziało się 348 europosłów, przeciwko było 274, a 36 wstrzymało się od głosu. 

Dyrektywę popierali m.in. artyści i wydawcy prasowi. Przekonywali, że na nielegalnych kopiach tracą niezależni twórcy, a zyskują informatyczne giganty.

Przeciwna była część internautów. Od miesięcy organizowali protesty na ulicach wielu europejskich miast. Ich zdaniem dyrektywa cyfrowa to droga do "cenzury w sieci", ponieważ algorytmy stron internetowych nie będą rozróżniały nielegalnej kopii od przeróbki czy parodii.

W dyrektywie - po wielu miesiącach prac w parlamencie - uwzględniono część argumentów przeciwników ACTA2. Zmiany mają nie dotknąć stron niekomercyjnych i edukacyjnych, takich jak Wikipedia. Bez jakichkolwiek zmian - według europosłów - będzie można też udostępniać parodie i memy. 

Prawo i Sprawiedliwość przeciwko dyrektywie

Przeciwko dyrektywie głosowali wszyscy europosłowie Prawa i Sprawiedliwości: Ryszard Czarnecki, Anna Fotyga, Beata Gosiewska, Czesław Hoc, Karol Karski, Sławomir Kłosowski, Zdzisław Krasnodębski, Zbigniew Kuźmiuk, Ryszard Legutko, Bolesław Piecha, Mirosław Piotrowski, Tomasz Poręba, Jadwiga Wiśniewska, Kosma Złotowski, a także Marek Jurek (Prawica RP), Urszula Krupa (niezależna), Adam Gierek (Unia Pracy), Jacek Saryusz-Wolski (niezrzeszony) oraz Róża Thun, Danuta Jazłowiecka, Adam Szejnfeld i Michał Boni z PO, Jarosław Kalinowski, Czesław Siekierski, i Andrzej Grzyb z PSL, a także Michał Marusik, Stanisław Żółtek, Robert Iwaszkiewicz, wybrani z list KNP. 

Za dyrektywą głosowali europosłowie Platformy Obywatelskiej: Danuta Huebner, Tadeusz Zwiefka, Barbara Kudrycka, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Bogdan Zdrojewski, Julia Pitera, Marek Plura i Kazimierz Ujazdowski.

Od głosu wstrzymali sięBogusław Liberadzki z SLD i Janusz Zemke z SLD-UP.

Wcześniej Platforma Obywatelska deklarowała, że jest przeciwna dyrektywie. Pisała o tym m.in.na oficjalnym koncie na Facebooku jeszcze w ubiegły piatek. 

Nowe przepisy nałożą na koncerny informatyczne, takie jak Google czy Facebook, obowiązek filtrowania treści, by wychwycić nielegalne kopie. Zmiany popiera część artystów, twórców i wydawców prasowych. Przeciwna jest część internautów, która mówi o cenzurze w sieci.

Wtorkowe zatwierdzenie przepisów oznacza, że rozpocznie się dialog w tej sprawie między Parlamentem, Komisją i Radą. Krytycznie do proponowanych zmian odnosił się już wcześniej między innymi polski rząd.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jadwiga Wiśniewska: "ACTA 2" to czarny dzień wolności słowa w internecie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 18:06
Parlament Europejski poparł w środę projekt dyrektywy o prawie autorskim dotyczący internetu, tzw. "ACTA 2". – Będzie koniec z filmami z wakacji czy recenzjami online – mówiła w "Rozmowie PR24” Jadwiga Wiśniewska, europosłanka Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deal Francji i Niemiec w UE? FAZ: Nord Stream 2 w zamian za ACTA 2

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 15:33
Francja i Niemcy dogadały się ws. gazociągu Nord Stream 2 - donosi Frankferter Allgemeine Zeitung. Niemcy miały poprzeć kontrowersyjne przepisy o prawach autorskich tzw. ACTA 2 w zamian za francuskie wsparcie dla Nord Streamu. 
rozwiń zwiń