more_horiz
Wiadomości

Bruksela: Polska zadeklarowała prawie 17,5 mln zł na pomoc dla Syrii

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 16:30
Polska zadeklarowała prawie 17,5 miliona złotych w tym roku na pomoc humanitarną dla Syrii pogrążonej w wojnie domowej. Taka oferta padła podczas dorocznej konferencji darczyńców w Brukseli zorganizowanej przez Unię Europejską i ONZ - dowiedziała się korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Audio
  • Polska zadeklarowała prawie 17,5 mln zł na pomoc dla Syrii. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Syriazdjęcie ilustracyjne
Syria/zdjęcie ilustracyjneFoto: Orlok/Shutterstock.com

Konferencja darczyńców jeszcze trwa i zbierane są oferty. Na zakończenie narady przedstawiciele Unii i Narodów Zjednoczonych poinformują, ile pieniędzy zebrano w tym roku. W spotkaniu uczestniczą przedstawiciele ponad 80 państw i organizacji międzynarodowych.

To trzecia doroczna konferencja darczyńców w Brukseli. W latach 2017 i 2018 Polska przekazała w sumie 22 miliony euro. Po obecnym kursie złotego to prawie 95 milionów złotych na pomoc humanitarną dla Syrii.

W piątek mija ósma rocznica wybuchu wojny domowej w tym kraju. Jej bilans to pół miliona ofiar. Ponad 12 milionów osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wojna się skończyła, ale pokój nie nadszedł". Jezuita z Aleppo o dramacie w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 13:53
- Wojna się skończyła, ale pokój wciąż nie nadszedł - tak mówi Polskiemu Radiu ksiądz Sammi Hallak, syryjski jezuita z Aleppo. Duchowny przyjechał do Warszawy na zaproszenie Caritas Polska. Jak mówi, działania wojenne w Syrii dobiegają końca, ale życie mieszkańców dalekie jest od normalności. 
rozwiń zwiń