X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ekspert: pomysły prezydenta Francji mają poprawić atmosferę przed wyborami do PE

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 21:45
- Propozycje Emmanuela Macrona trudno określić, jako program. To dziwna mieszanka i propozycje polityczne przed wyborami europejskimi - zauważył w Polskim Radiu 24 profesor Piotr Madajczyk.
Audio
  • 8.03.19 Piotr Madajczyk: propozycje Macrona próbą poprawy atmosfery
Prezydent Francji Emmanuel Macron
Prezydent Francji Emmanuel Macron Foto: facebook

W artykule opublikowanym we wtorek w gazetach wszystkich krajów UE Macron przedstawia plan "europejskiego renesansu" i proponuje zwołanie konferencji w celu przedyskutowania politycznych zmian w Europie i rewizji traktatów. Macron przedstawia propozycje reform unijnej strategii gospodarczej wobec konkurencji ze strony Chin i USA, utworzenia agencji do walki z cyberprzestępczością, zwalczania zmian klimatycznych i innych problemów środowiska oraz wzmocnienia praw socjalnych.

Macron, który ocenia, że majowe wybory do PE będą miały decydujące znaczenie dla przyszłości Europy, pisze też: "Nigdy od czasów II wojny światowej Europa nie była tak bardzo potrzebna. A jednocześnie Europa nigdy nie była tak bardzo zagrożona". Prezydent proponuje m.in. stworzenie europejskiej agencji, której zadaniem byłaby ochrona demokracji przed wyborczymi manipulacjami. Krytykuje również nacjonalizm.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 prezydent Francji kreśli pomysł, który jest mieszanką spraw racjonalnych i nieracjonalnych. - Proponuje biurokratyczną odpowiedź na różne wyzwania, pomimo że w Unii Europejskiej funkcjonują już odpowiednie struktury. Emmanuel Macron właściwe powtarza pewne propozycje Niemiec - zauważył gość Polskiego Radia 24.

Piotr Madajczyk wskazał, że trudno odróżnić rzeczywiste odpowiedzi na propozycje francuskiego prezydenta. - Są eurowybory i nie bardzo wiadomo, jak się zmieni układ sił politycznych. Jeżeli pojawią się eurosceptycy chcący rozsadzić Unię Europejską od środka to sytuacja się skomplikuje. W tym widzę największe niebezpieczeństwo. Niektóre hasła poparcia Macrona mogą być próbą poprawienia atmosfery przed wyborami - wyjaśnił gość PR24.

W audycji również rozmowa z Beatą Płomecką, korespondentką Polskiego Radia w Brukseli o stażu Jelizawiety Pieskowej w Parlamencie Europejskim, w biurze francuskiego europosła Aymerica Chauprade'a.

Więcej w całej audycji.

Magazyn Europejski prowadził Paweł Lekki. 

PR24/PAP

__________________

Data emisji: 08.03.19

Godzina emisji: 20:33

Czytaj także

List prezydenta Francji do Europejczyków. "Macron stawia się w roli Karola Wielkiego"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 21:01
- Proszę zwrócić uwagę na butę tego listu. Zaczyna się on od słów "Obywatele Europy". Pan Macron stawia się w roli Karola Wielkiego. To lansowanie się - tak Zbigniew Lazar, specjalista od marketingu politycznego ocenił w Polskim Radiu 24 artykuł prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który we wtorek opublikowały gazety wszystkich krajów Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń