X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niespokojnie w Algierii. Apel polskiej ambasady

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 13:26
Ambasada Polski w Algierii apeluje do obywateli RP przebywających na terenie tego państwa o ostrożność ze względu na zapowiadane na piątek manifestacje w Algierze i innych miastach. Według placówki miejsca, gdzie będą odbywały się protesty, mogą być szczególnie niebezpieczne.
Protesty w Algierii
Protesty w AlgieriiFoto: PAP/EPA/MOHAMED MESSARA

Ambasada RP w Algierze wydała ostrzeżenie dla obywateli Polski przebywających w Algierii w związku z planowanymi na piątek licznymi manifestacjami. Niewykluczone, że protesty będą kontynuowane także w sobotę.

Polska placówka dyplomatyczna apeluje o zachowanie ostrożności w miejscach zgromadzeń, które mogą być szczególnie niebezpieczne. "Zalecamy ograniczenie do niezbędnego minimum wychodzenie z domu/hotelu i unikanie miejsc, gdzie będą odbywały się demonstracje" - podkreśla.

We wtorkowych protestach w Algierii wzięły udział tysiące osób, które domagały się, by obecny prezydent Abdelaziz Buteflika zrezygnował z zamiaru ubiegania się o kolejną kadencję. Demonstracje odbyły się m.in. w stołecznym Algierze, Konstantynie, Annabie i Al-Bulajdzie.

Nową falę niezadowolenia wywołała informacja o oficjalnym złożeniu w niedzielę przez szefa sztabu wyborczego Butefliki dokumentów potwierdzających chęć kandydowania na piątą kadencję przez rządzącego już ponad dwie dekady w Algierii 82-letniego polityka. Prezydent zapowiedział jednak, że jeśli zostanie wybrany na szefa państwa w wyborach zaplanowanych na 18 kwietnia, to w ciągu roku rozpisze przedterminowe wybory prezydenckie, w których już nie wystartuje.

Buteflika, który od udaru mózgu w 2013 roku rzadko pojawia się publicznie i porusza na wózku inwalidzkim, przebywa w Szwajcarii, dokąd oficjalnie udał się w celu poddania się bliżej niesprecyzowanym badaniom lekarskim.

O kontynuowanie protestów apelowała w Algierii słaba i podzielona opozycja, przekonując, że Buteflika ze względów zdrowotnych nie jest w stanie sprawować władzy, a kraj pod jego rządami boryka się z korupcją, brakiem reform gospodarczych i bezrobociem, które wśród osób poniżej 30. roku życia sięga 25 proc. 30 lat nie skończyło jeszcze prawie 70 proc. Algierczyków.

Jednak zdaniem analityków trwające od 22 lutego protesty pozbawione są przywództwa i organizacji, a także siły przebicia w kraju, którego polityka zdominowana jest przez weteranów wojny niepodległościowej z Francją, która miała miejsce w latach 1954-1962.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak