X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemcy chcą pozbawiać swojego obywatelstwa bojowników tzw. Państwa Islamskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 21:20
Ministrowie sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Niemiec chcą zmienić prawo, aby możliwe było odbieranie niemieckiego obywatelstwa bojownikom tak zwanego Państwa Islamskiego. Działania rządu wspiera szefowa CDU Annegret Kramp-Karrenbauer.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Prazis

Zgodnie z Konwencją Genewską uchodźcy mają prawo do podwójnego obywatelstwa. Jednak szef niemieckiego MSW Horst Seehofer chce mieć możliwość odebrania obywatelstwa tym, którzy zaangażowali się w dżihad i ich rodzinom.

Chodzi między innymi o osoby, które zdobyły niemieckie obywatelstwo nielegalnie fałszując paszporty. Kolejna grupa to na przykład obywatele niemieccy, ktorzy zawarli małżeństwo w jedynm z państw arabskich, uzyskali drugie obywatelstwo i zaangażowali sie w dżihad. Jak twierdzi niemieckie MSW obecnie tylko na terenie Syrii znajduje się około 300 bojowników z niemieckim paszportem.

Odbieranie dżihadystom niemieckiego obywatelstwa poparła szefowa CDU. Pomysł zyskał także przychylność przeciwnej do tej pory takim praktykom SPD - socjaldemokratyczna minister sprawiedliowości Katarina Barley zapowiedziała, że w niedługim czasie przygotuje odpowiednie propozycje zmian prawnych w tym zakresie.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak