X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

W Brukseli spotkanie ekspertów z Polski i KE ws. przekopu Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 06:26
W piątek w Brukseli spotkają się eksperci Komisji Europejskiej i Polski, by rozmawiać o przekopie Mierzei Wiślanej. Komisja ma wątpliwości dotyczące wpływu inwestycji na środowisko, władze w Warszawie podkreślają, że wszystko przebiega zgodnie z prawem.
Audio
  • W Brukseli spotkanie ekspertów z Polski i KE w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej (IAR)
Rozpoczęła się wycinka drzew pod budowę kanału na Mierzei Wiślanej
Rozpoczęła się wycinka drzew pod budowę kanału na Mierzei Wiślanej Foto: Radio Gdańsk/Wojciech Stobba

Czytaj więcej

Jedynka Marek Gróbarczyk 1200.jpg
Marek Gróbarczyk: przekop Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony ze strony Komisji Europejskiej

W niedawnym liście do Polski Komisja zadała wiele pytań między innymi o szczegóły budowy sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym - czy ma to być środek łagodzący czy kompensacyjny jak wcześniej argumentowały polskie władze. To ważne, bo od tego zależy uznanie, czy inwestycja ma istotny wpływ na środowisko czy też nie. Kilka dni temu rzecznik Komisji przypomniał, że w grudniu Bruksela zwracała się do Warszawy w tej sprawie.

- Służby Komisji poprosiły o wstrzymanie prac do czasu rozwiązania obaw dotyczących właściwej oceny oddziaływania na środowisko - mówił rzecznik Komisji Enrico Brivio. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk zapewniał o zgodności projektu ze wszystkimi normami co Warszawa zamierza udowodnić podczas rozmów z Brukselą. - W pełni deklarujemy chęć daleko idącej współpracy, aby doprecyzować, wyjaśnić i uszczegółowić pytania padające ze strony Komisji - mówił niedawno minister Gróbarczyk. 

Polska przekonuje też, że nie ma podstaw do wstrzymania inwestycji. 

Przekop Mierzei ma poprawić dostęp do portu w Elblągu i zagwarantować Polsce swobodny dostępu z Zalewu Wiślanego do Bałtyku. Ta inwestycja nie podoba się Moskwie, bo narusza jej interesy. Statki zmierzające do Elbląga muszą teraz płynąć przez rosyjską Cieśninę Piławską.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak