X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Słowacji sceptycznie o idei armii Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 20:37
Prezydent Słowacji Andrej Kiska uważa, że nowe struktury związane z obronnością w Unii Europejskiej nie powinny dublować dorobku NATO. Słowacki przywódca mówił o tym w Koszycach po spotkaniu prezydentów krajów Bukaresztańskiej Dziewiątki. Grupa zrzesza państwa położone na wschodniej flance Sojuszu. 
Audio
  • Kiska: podczas całego dzisiejszego spotkania nie pojawił się ani jeden głos, który mówiłby, że powinniśmy tworzyć nowe struktury. Siła NATO polega na jego jedności. Kiedy mówimy o inicjatywach, które się pojawiają i dotyczących bezpieczeństwa europejskiego, to mówimy o uzupełnianiu NATO, a nie jego zastąpieniu (IAR)
Prezydent Republiki Słowackiej Andrej Kiska (3L) oraz prezydent Litwy Dalia Grybauskaite (L), prezydent Rumunii Klaus Iohannis (2L), prezydent RP Andrzej Duda (C), prezydent Węgier Janos Ader (3P), prezydent Łotwy Raimonds Vejonis (2P) i prezydent Bułgarii Rumen Radew (P) podczas pierwszej sesji plenarnej szczytu Prezydentów państw Bukaresztańskiej
Prezydent Republiki Słowackiej Andrej Kiska (3L) oraz prezydent Litwy Dalia Grybauskaite (L), prezydent Rumunii Klaus Iohannis (2L), prezydent RP Andrzej Duda (C), prezydent Węgier Janos Ader (3P), prezydent Łotwy Raimonds Vejonis (2P) i prezydent Bułgarii Rumen Radew (P) podczas pierwszej sesji plenarnej szczytu Prezydentów państw BukaresztańskiejFoto: PAP/Leszek Szymański

Na pytanie o ewentualną potrzebę utworzenia armii Unii Europejskiej, Andrej Kiska dystansował się od tego pomysłu. 

- Podczas całego dzisiejszego spotkania nie pojawił się ani jeden głos, który mówiłby, że powinniśmy tworzyć nowe struktury. Siła NATO polega na jego jedności. Kiedy mówimy o inicjatywach, które się pojawiają i dotyczących bezpieczeństwa europejskiego, to mówimy o uzupełnianiu NATO, a nie jego zastąpieniu - przekonywał prezydent Słowacji.

Z kolei prezydent Andrzej Duda podkreślał, że uczestnicy szczytu w Koszycach zgodzili się, że obecność NATO w naszym regionie powinna być większa. Według polskiego prezydenta, Bukaresztańska Dziewiątka wspólnie identyfikuje "imperialne ambicje" Rosji jako najważniejszy problem dla wschodniej flanki NATO.  

dcz

Czytaj także

Znamy stosunek kandydatów na prezydenta Ukrainy do UE i NATO

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 15:30
O tym, jak ma wyglądać polityka zagraniczna Ukrainy, debatowano w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym w Brukseli. Podczas spotkania przedstawicieli najwyżej notowanych pretendentów na stanowisko głowy ukraińskiego państwa nie brakowało zdecydowanych głosów związanych z przyszłością kraju na arenie międzynarodowej.
rozwiń zwiń