X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chińskie władze zaostrzają kontrole nad zagranicznymi mapami. Drukowanie za zgodą władz

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 17:09
Chińskie władze zaostrzają kontrolę nad mapami, w szczególności drukowanymi w Chinach na zamówienie zagranicznych wydawnictw. Na druk każdej mapy geograficznej będzie potrzebna zgoda lokalnych władz. Te zaś mają sprawdzać, czy dane na mapach są zgodne z chińską polityką w zakresie geografii. 
Audio
  • Chiny: zagraniczne mapy pod szczególnym nadzorem. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Ilona Bradacova / Shutterstock

Chińskie władze w ostatnich latach w sposób coraz ostrzejszy zaczęły egzekwować od zagranicznych podmiotów kwestie związane z polityką Pekinu w zakresie geografii. Zagraniczne firmy i linie lotnicze obecne w Chinach musiały dostosować się do chińskich żądań wyłączenia Tajwanu jako osobnego podmiotu i umieszczania wyspy jako części Chińskiej Republiki Ludowej.

Tym razem władze zaostrzają kontrolę wydawnictw zawierających mapy. W szczególności dotyczy to publikacji jedynie drukowanych w Chinach, a sprzedawanych na innych rynkach. Zawarte w nich mapy muszą być zgodne z tym, w jaki sposób kwestie geograficzne postrzegają chińskie władze. W szczególności chodzi o umieszczanie Tajwanu oraz spornych terytoriów na morzach Wschodniochińskim i Południowochińskim jako części Chin.

mt

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chiny zrobią z Hongkongiem co będą chciały"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2017 15:44
Prezydent Chin Xi Jinping od czwartku przebywał w Hongkongu, gdzie brał udział w uroczystościach 20. rocznicy przekazania tej byłej brytyjskiej kolonii Chinom. Jak dziś wyglądają relacje tego miasta z Pekinem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stany Zjednoczone, Japonia i Australia chcą zrównoważenia chińskich wpływów w Azji

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 14:24
Stany Zjednoczone, Japonia i Australia uzgodniły wspólne inwestycje w rejonie Pacyfiku i Azji. Pieniądze przeznaczone na pomoc dla krajów uboższych mają wspomóc sektor energetyczny, rozwój nowych technologii a także doinwestować miejscową infrastrukturę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia krwią pisana. Chiny w 2019 roku zmierzą się z własną przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 10:49
Na rok 2019 przypada w Chinach szereg wrażliwych politycznie rocznic. Część z nich będzie oficjalnie świętowana, ale o niektórych Komunistyczna Partia Chin (KPCh) wolałaby nie mówić. Eksperci spodziewają się zaostrzenia środków kontroli nad społeczeństwem.
rozwiń zwiń