X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Maciej Świrski: amerykańskim elitom brakuje wiedzy nt. Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 13:50
- Wypowiedź o "polskim reżimie" pokazuje chaos pojęciowy, chaos myślenia oraz brak jakiejkolwiek wiedzy na temat przeszłości. To zadanie dla Polski - żeby te elity, także dzięki temu przypadkowi, czegoś się jednak o Polsce nauczyły – powiedział w Polskim Radiu 24 prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski.
Audio
  • 15.02.19 Maciej Świrski: amerykańskie elity nie mają wiedzy o Polsce
Andrea Mitchell
Andrea MitchellFoto: youtube.com/NBC News

Amerykańska dziennikarka Andrea Mitchell, która w telewizji MSNBC i CNN relacjonowała szczyt bliskowschodni w Warszawie, powiedziała, że "Żydzi podczas powstania w getcie walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi". Jej wypowiedź wywołała w Polsce duże wzburzenie. Potem dziennikarka przeprosiła za swoje słowa na Twitterze.

- Andrea Mitchell to znacząca postać amerykańskiego życia medialnego i politycznego. To elita elit amerykańskich. Dlatego to wydarzenie pokazuje, co elity rządzące w USA mają w głowie. Mówimy o lewicowej części elit amerykańskich – podkreślił w PR24 Maciej Świrski.

Według gościa Polskiego Radia 24 amerykańska dziennikarka została zmuszona do przeprosin. - Wcześniej złamała podstawową zasadę dziennikarską - nie sprawdziła faktów. Każda tego rodzaju korekta jest powodem do wstydu. Andrea Mitchell przeprosiła "półgębkiem" – zaznaczył prezes.

- Kiedy organizuje się takie przedsięwzięcie jak konferencja bliskowschodnia, przyjeżdżający dziennikarze powinni dostać wcześniej cały pakiet dokumentów na temat Polski, żeby nie robić takich błędów – dodał Maciej Świrski.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Łukasz Sobolewski.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 15.02.2019

Godzina emisji: 12.50

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Amerykańska dziennikarka Andy Mitchell o "polskim reżimie". Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 20:00
Czy wobec dziennikarki NBC News zostaną wyciągnięte konsekwencje? O sprawie rozmawiali w "Debacie dnia" Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna), Robert Tekieli (Polskie Radio 24) i Michał Płociński (Rzeczpospolita).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykańska dziennikarka Andrea Mitchell przeprasza. "Źle się wyraziłam"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 21:00
Są przeprosiny dziennikarki telewizji MSNBC, która stwierdziła, że powstańcy w Getcie Warszawskim walczyli przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.
rozwiń zwiń