more_horiz
Wiadomości

Bilateralne spotkania przed konferencją o Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 12:10
Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo ma się dzisiaj po południu spotkać w Warszawie z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu. Obaj politycy będą uczestniczyć w rozpoczynającej się wieczorem konferencji na temat Bliskiego Wschodu. 
Audio
  • Warszawa: spotkania bilateralne polityków. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Mike Pompeo i Benjamin Netanjahu
Mike Pompeo i Benjamin Netanjahu Foto: twitter.com/netanyahu

Przyjadą na nią przedstawiciele około 60 krajów. Wielu polityków zaplanowało w trakcie wizyty w Warszawie spotkania dwustronne.
Oprócz polskich gospodarzy delegację na najwyższym szczeblu przysłały też do Warszawy Stany Zjednoczone, współorganizator konferencji.

Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo, który do Polski przyleciał wczoraj, dziś po południu spotka się w jednym z warszawskich hoteli z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu. Nie wiadomo, czego będzie dotyczyć rozmowa obu polityków, ale można przypuszczać, że będzie chodzić o tematykę samej konferencji czyli bezpieczeństwo na Bliskim Wschodzie.

Także dzisiaj po południu Mike Pompeo weźmie udział w spotkaniu grupy do spraw uregulowania sytuacji w Jemenie. Amerykański polityk będzie rozmawiał z przedstawicielami Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Polski prezydent Andrzej Duda, który po południu przyjmie w Belwederze amerykańskiego wiceprezydenta Mike’a Pence’a, wieczorem w czasie kolacji na Zamku Królewskim ma też zaplanowane spotkanie z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu. Z kolei jutro w kuluarach konferencji bliskowschodniej izraelski premier ma rozmawiać z polskim premierem Mateuszem Morawieckim.

Już po zakończeniu jutrzejszej konferencji na Stadionie Narodowym planowane jest także osobne spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z amerykańskim wiceprezydentem Mike’m Pence’m.

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Azari: sprawa Iranu głównym tematem wystąpienia Benjamina Netanjahu

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 09:30
Sprawa Iranu ma być głównym tematem wystąpienia premiera Izraela w Warszawie. Benjamin Netanjahu będzie jednym z głównych gości zaplanowanej na środę i czwartek konferencji bliskowschodniej w polskiej stolicy. Spotkanie polityków z około 50 krajów organizują wspólnie Stany Zjednoczone i Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benjamin Netanjahu: problem Iranu jednoczy wiele krajów na świecie

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 07:30
Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył we wtorek dziennikarzom przed odlotem do Warszawy na konferencję poświęconą pokojowi i bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie, że spodziewa się, iż uczestnicy skoncentrrują się na sprawie Iranu. 
rozwiń zwiń