more_horiz
Wiadomości

Dobromir Sośnierz: brakuje woli zatrzymania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 08:25
- Sprawa jest przeciągana tylko po to, by upokorzyć Wielką Brytanię, dać jej jak najtrudniejsze warunki. Ma to być ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy chcieliby opuścić w przyszłości Unię Europejską – komentował w Polskim Radiu 24 trwające negocjacje ws. brexitu Dobromir Sośnierz, europoseł partii Wolność.
Audio
  • 13.02.2019 Dobromir Sośnierz o negocjacjach ws. brexitu
Dobromir Sośnierz
Dobromir SośnierzFoto: PAP / Leszek Szymański

Dobromir Sośnierz podkreślił w Polskim Radiu 24, że po stronie Unii Europejskiej można zaobserwować brak woli zatrzymania Wielkiej Brytanii we wspólnocie. - Główne siły zarządzające Unią nie są zainteresowane tym, aby Brytyjczycy, którzy zawsze spowalniali integrację, w niej zostali. Postanowiono już, że Unia ma być jednym państwem, z jedną walutą. Państwa, które ten proces spowalniają i które są niezależne tak jak Brytyjczycy, nie są tu mile widziane -powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł.

- Wypchnięcie Wielkiej Brytanii jest UE na rękę, tylko nie można pozwolić, aby odbyło się to w przyjemnych warunkach. Musi zostać ona przykładnie potraktowana, tak by innym państwom takie pomysły nie przychodziły do głowy – podsumował.

Więcej w nagraniu. Dobromir Sośnierz mówił również o raporcie Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris ws. jakości głosowań w Parlamencie Europejskim. 

Rozmawiał Michał Rachoń.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 13.02.2019

Godzina emisji: 07:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brexit: brytyjskie media wróżą czarne scenariusze

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 22:22
Brytyjski rząd bada możliwość wykorzystania ustawy pozwalającej na tymczasowe zawieszenie niektórych przepisów, a nawet wprowadzenie godziny policyjnej lub stanu wyjątkowego w razie wyjścia z Unii Europejskiej bez umowy. Dlaczego Brytyjczyków straszy się takimi informacjami? O tym w rozmowie z gościem Polskiego Radia 24, którym był prof. Leszek Jesień z Collegium Civitas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazimierz Kik: Donald myśli wyłącznie kategoriami brukselskimi

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 08:35
- Donald Tusk szuka miejsca w piekle dla tych wszystkich, którzy bardziej kierują się interesem narodowym, interesem danego państwa, w tym wypadku tych Brytyjczyków, którzy uznali, że Wielka Brytania poszybuje wyżej poza Unią Europejską – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, wykładowca Uniwersytetu J. Kochanowskiego w Kielcach.
rozwiń zwiń