more_horiz
Wiadomości

Rosyjski minister obrony o nowej koncepcji prowadzenia wojny. "Coraz większy wpływ walki elektronicznej"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 15:08
Rosyjski Minister Obrony poinformował we wtorek o przygotowaniach armii do nowej koncepcji prowadzenia wojny. - Coraz większy wpływ na działania operacyjne ma broń precyzyjnego rażenia – stwierdził Siergiej Szojgu. Eksperci zastanawiają się, czy wypowiedź nie jest sama w sobie elementem informacyjnej wojny. 
Audio
  • - Coraz większy wpływ na działania operacyjne ma broń precyzyjnego rażenia, systemy wywiadowcze i walki elektronicznej oraz zautomatyzowane kierowanie wojskami i uzbrojeniem - powiedział Siergiej Szojgu (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: mil.ru

Siergiej Szojgu podczas spotkania z dowódcami sił lądowych, morskich i lotnictwa, podkreślił znaczącą rolę precyzyjnej broni rakietowej, zautomatyzowanego zarządzania polem walki oraz elektronicznych środków wywiadowczych i zagłuszających, wskazując tym samym na nową koncepcję prowadzenia konfliktów zbrojnych.

Wcześniej, szwedzki Instytut Badań nad Obronnością i Bezpieczeństwem opublikował raport, z którego wynika, że Moskwa szkoli armię do prowadzenia długotrwałej wojny z takimi przeciwnikami jak Chiny i NATO. Niezależni komentatorzy przypominają, że Rosja nieustannie prowadzi wojnę propagandową i tego typu wypowiedzi są jej elementem. 

Rosyjski minister obrony przyznał, że jego kraj, uczestnicząc w konflikcie zbrojnym w Syrii, zdobywa nowe doświadczenia.

- Coraz większy wpływ na działania operacyjne ma broń precyzyjnego rażenia, systemy wywiadowcze i walki elektronicznej oraz zautomatyzowane kierowanie wojskami i uzbrojeniem - stwierdził Siergiej Szojgu.

Część rosyjskich ekspertów, traktuje tego typu publiczne wypowiedzi szefa resortu obrony jako element wojny informacyjnej, mającej na celu zastraszenie potencjalnego przeciwnika. Specjaliści, w tym analityk wojskowy Aleksandr Golc podkreślają, że rosyjska armia nie dysponuje supernowoczesną bronią, a jedynie modernizuje sprzęt będący już na jej wyposażeniu.

Eksperci szwedzkiego Instytutu Badań nad Obronnością i Bezpieczeństwem, zwracają z kolei uwagę na coraz większą liczbę szkoleń i manewrów prowadzonych przez rosyjskie siły zbrojne, w tym takie, w których biorą udział różne rodzaje wojsk.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak