X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosyjski minister obrony o nowej koncepcji prowadzenia wojny. "Coraz większy wpływ walki elektronicznej"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 15:08
Rosyjski Minister Obrony poinformował we wtorek o przygotowaniach armii do nowej koncepcji prowadzenia wojny. - Coraz większy wpływ na działania operacyjne ma broń precyzyjnego rażenia – stwierdził Siergiej Szojgu. Eksperci zastanawiają się, czy wypowiedź nie jest sama w sobie elementem informacyjnej wojny. 
Audio
  • - Coraz większy wpływ na działania operacyjne ma broń precyzyjnego rażenia, systemy wywiadowcze i walki elektronicznej oraz zautomatyzowane kierowanie wojskami i uzbrojeniem - powiedział Siergiej Szojgu (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: mil.ru

Siergiej Szojgu podczas spotkania z dowódcami sił lądowych, morskich i lotnictwa, podkreślił znaczącą rolę precyzyjnej broni rakietowej, zautomatyzowanego zarządzania polem walki oraz elektronicznych środków wywiadowczych i zagłuszających, wskazując tym samym na nową koncepcję prowadzenia konfliktów zbrojnych.

Wcześniej, szwedzki Instytut Badań nad Obronnością i Bezpieczeństwem opublikował raport, z którego wynika, że Moskwa szkoli armię do prowadzenia długotrwałej wojny z takimi przeciwnikami jak Chiny i NATO. Niezależni komentatorzy przypominają, że Rosja nieustannie prowadzi wojnę propagandową i tego typu wypowiedzi są jej elementem. 

Rosyjski minister obrony przyznał, że jego kraj, uczestnicząc w konflikcie zbrojnym w Syrii, zdobywa nowe doświadczenia.

- Coraz większy wpływ na działania operacyjne ma broń precyzyjnego rażenia, systemy wywiadowcze i walki elektronicznej oraz zautomatyzowane kierowanie wojskami i uzbrojeniem - stwierdził Siergiej Szojgu.

Część rosyjskich ekspertów, traktuje tego typu publiczne wypowiedzi szefa resortu obrony jako element wojny informacyjnej, mającej na celu zastraszenie potencjalnego przeciwnika. Specjaliści, w tym analityk wojskowy Aleksandr Golc podkreślają, że rosyjska armia nie dysponuje supernowoczesną bronią, a jedynie modernizuje sprzęt będący już na jej wyposażeniu.

Eksperci szwedzkiego Instytutu Badań nad Obronnością i Bezpieczeństwem, zwracają z kolei uwagę na coraz większą liczbę szkoleń i manewrów prowadzonych przez rosyjskie siły zbrojne, w tym takie, w których biorą udział różne rodzaje wojsk.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak