X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ukraina: lokalny polityk podejrzany ws. zabójstwa znanej aktywistki

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 17:43
Według Ukraińskiej Prokuratury za zabójstwem znanej aktywistki Kateryny Handziuk stoi lokalny polityk z Chersonia Władysław Manher
Audio
  • Ukraina - prokuratura podejrzewa lokalnego polityka o morderstwo znanej aktywistki. Relacja Pawła Buszki(IAR)
Kateryna Handziuk
Kateryna HandziukFoto: Андрій Парубій ‏ / Twitter

Według ukraińskiej prokuratury lokalny polityk z Chersonia Władysław Manher stoi za zabójstwem znanej aktywistki Kateryny Handziuk. Została ona oblana kwasem siarkowym. Zabójstwo aktywistki odbiło się na Ukrainie głośnym echem. Ukarania winnych domagają się działacze społeczni i znajomi Kateryny Handziuk.

Zabójstwo Kateryny Handziuk

Prokuratura poinformowała szefa rady obwodu chersońskiego Władysława Manhera, że jest podejrzany. Nie dokonano jednak jego zatrzymania. Prokurator generalny Jurij Łucenko podkreślił, że według danych śledczych Władysław Manher zlecił i częściowo brał udział w zabójstwie aktywistki. Motywem miała być antykorupcyjna działalność Kateryny Handziuk, która ukazywała i krytykowała związki lokalnej władzy ze środowiskami przestępczymi. Władysław Manher, zdaniem prokuratury, uświadamiał, że taka krytyka zagraża jego interesom i chciał zastraszyć innych aktywistów z Chersonia. W tym celu zorganizował zabójstwo, które miało spowodować u poszkodowanej cierpienia fizyczne i psychiczne.

Katerynę Handziuk oblano kwasem siarkowym w lipcu zeszłego roku. Aktywistka z rozległymi poparzeniami trafiła do szpitala, gdzie zmarła po kilku miesiącach. Wielu działaczy społecznych i znajomych aktywistki oskarżało władze, oraz organa ścigania o celowe zaniechania w śledztwie.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po zabójstwie ukraińskiej aktywistki aresztowany pomocnik jednego z polityków

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 18:24
Ukraińskie służby aresztowały mężczyznę, który może być zamieszany w sprawę zabójstwa charkowskiej aktywistki Kateryny Handziuk. To były pomocnik jednego z deputowanych do ukraińskiego parlamentu z ramienia Bloku Petra Poroszenki. Niedawna śmierć Kateryny Handziuk wzburzyła dużą część ukraińskiej opinii społecznej.
rozwiń zwiń