more_horiz
Wiadomości

Katastrofa lotnicza w Kalifornii: samolot rozpadł się w powietrzu i spadł na osiedle domów. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 13:19
Pięć osób zginęło w niedzielę, a dwie odniosły obrażenia, gdy fragmenty małego samolotu, który zaczął się rozpadać w powietrzu, spadły na dom w miejscowości Yorba Linda w południowej Kalifornii.
Dom w Yorba Linda, na który spadł samolot
Dom w Yorba Linda, na który spadł samolotFoto: Twitter/Orange County Fire Authority

Ofiary to czworo mieszkańców domu, w którym wybuchł pożar, a także pilot samolotu Cessna 414A - jedyna osoba na pokładzie. Kadłub samolotu spadł na podwórku jednego z domów - poinformowało lokalne biuro szeryfa.

Jednopiętrowy dom stanął w płomieniach po uderzeniu kabiną i jednym z dwóch silników Cessny. Mieszkańcy okolicznych budynków w panice wybiegli na ulicę. Drugi silnik samolotu również oderwał się w powietrzu i spadł na ulicę, wybijając dużą dziurę w asfalcie - informuje agencja AP powołując się na inspektora Federalnego Urzędu Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), który przybył na miejsce wypadku.

Na zdjęciach wykonanych ze śmigłowców wysłanych przez media widać fragmenty samolotu porozrzucane na dachach i na podwórkach. Widać też płonący samochód. Dwóch ludzi z poparzeniami zabrano do szpitala. Niewielkie obrażenia odniósł też jeden ze strażaków podczas gaszenia domu.

Przyczyny wypadku nie są na razie znane. Świadkowie mówią, że widzieli płonący samolot, który zaczął się rozpadać w powietrzu. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katastrofa samolotu na Florydzie. Wśród ofiar Amerykanie polskiego pochodzenia

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 16:53
Cztery osoby zginęły w katastrofie niewielkiego samolotu Beechcraft B-60 na Florydzie - informują lokalne media. Nazwiska ofiar sugerują, że trzy spośród tych osób - mąż, żona i córka - to Amerykanie polskiego pochodzenia.
rozwiń zwiń