more_horiz
Wiadomości

Maksymilian Dura: politycy muszą znaleźć sposób na kontrolę systemu zbrojeń

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 20:30
- Amerykanie zareagowali na działanie Rosjan. Technologia wprowadzona przez Rosjan zagraża Europie i USA. Rakiety pośredniego zasięgu można montować w kontenerach, które można wysłać np. pod USA - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Maksymilian Dura z portalu Defence24.pl
Audio
  • 1.02.19 Ekspert: trzeba znaleźć sposób na kontrolę systemu zbrojeń
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kristina Konovalova / Shutterstock

Ekspert z portalu Defence24.pl przypomniał, że traktat zakazujący posiadania rakiet średniego zasięgu dotyczy pocisków o zasięgu od 500 do 5500 km. - Pozbyto się uzbrojenia, które jest trudne do wykrycia w momencie startu. Takie rakiety można wystrzelić z ukrycia, przy granicy z danym miejscem. Nie wymagają budowania dużej instalacji - mówił gość PR24.

Maksymilian Dura podkreślił, że Rosjanie mają ogromne problemy finansowe. - Brakuje środków na utrzymywanie sprzętu wojskowego. Wobec budowy bazy w Redzikowie, gdzie jest możliwość zamontowania rakiet Tomahawk, Rosja musi myśleć o budowie antysystemów w Kaliningradzie. Na to potrzebne będą duże fundusze - wskazał.

- Rosjanie są gotowi zaatakować każdy punkt w Europie. Przy konflikcie małej skali mogą użyć broni rakietowej. Ważna jest solidarność w NATO. Politycy muszą znaleźć sposób na kontrolowanie systemu zbrojeń - podsumował gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Krzysztof Renik

Polskie Radio 24/ras

-------------------------------------

Data emisji: 1.02.19 

Godzina emisji: 19.47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stany Zjednoczone ogłoszą nową strategię obrony przeciwrakietowej

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 05:44
Stany Zjednoczone ogłoszą nowe założenia strategii obrony antyrakietowej. Jej celem ma być ochrona USA przed zagrożeniem ze strony Iranu i Korei Północnej oraz odpowiedź na rozwój technologii rakietowych Rosji i Chin. Dokument zostanie przedstawiony podczas wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Pentagonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZSRR straszył, szantażował i groził, potem musiał ustąpić. Były szef MON o genezie traktatu INF i "nowej zimnej wojnie"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 18:00
Rosja albo łamie albo wypowiada traktaty rozbrojeniowe. Nie mamy kontroli nad tym, gdzie jest rosyjskie uzbrojenie i jakie ono jest – mówi portalowi PolskieRadio24.pl były szef MON Janusz Onyszkiewicz. Zdaniem byłego szefa MON, wracamy do ”głębokiej zimnej wojny z Rosją” w wymiarze wojskowym.
rozwiń zwiń