X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Europarlament uznał Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 13:27
Parlament Europejski uznał przywódcę wenezuelskiej opozycji Juana Guaido za prezydenta tego kraju. Eurodeputowani zaapelowali do UE i krajów członkowskich, by podjęły taką samą decyzję. 
Juan Guaido (w środku) na manifestacji opozycji w Wenezueli
Juan Guaido (w środku) na manifestacji opozycji w WenezueliFoto: PAP/EPA/Miguel Gutiérrez

Eurodeputowani wezwali szefową unijnej dyplomacji Federicę Mogherini i państwa członkowskie UE, aby również uznali Guaido "za jedynego uprawnionego tymczasowego prezydenta tego kraju (Wenezueli) do czasu, gdy nowe wolne, transparentne i wiarygodne wybory prezydenckie będą mogły zostać rozpisane w celu przywrócenia demokracji". 

W rezolucji, przyjętej 439 głosami za, przy 104 przeciw i 88 wstrzymujących się, eurodeputowani ponawiają swoje pełne poparcie dla Zgromadzenia Narodowego Wenezueli, którego uprawnienia - jak podkreślają - muszą zostać przywrócone i respektowane. 

Opozycjonista Juan Guaido 23 stycznia ogłosił się tymczasowym prezydentem państwa i uznał rządy prezydenta Nicolasa Maduro za nielegalne. Juana Guaido poparły i uznały m.in. Stany Zjednoczone, Kanada, Izrael, Australia oraz większość państw Ameryki Łacińskiej. Po stronie prezydenta Nicolasa Maduro opowiedziały się Rosja, Chiny, Meksyk i Kuba, które uznają jego rząd za legalny. Kilka państw UE m. in. Niemcy, Francja i Wielka Brytania wystosowały w weekend ultimatum, wzywając do rozpisania nowych wyborów. W przeciwnym razie mają uznać Juana Guaido. Nicolas Maduro odrzucił ultimatum i oskarżył Juana Guaido o złamanie konstytucji. W Wenezueli trwają protesty uliczne, w trakcie których zginęło ponad 40 osób. 

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak