X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież przed wizytą w Emiratach: wiara w Boga oddala nienawiść

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 11:37
Papież powiedział, że w czasie swojej pielgrzymki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich chciałby zapisać nową kartę w historii relacji międzyreligijnych.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Antoine Y. Mekary / Shutterstock

Franciszek udaje się do tego kraju 3 lutego, wizyta ma trwać do 5 lutego. - Jestem szczęśliwy, że mogę w waszym drogim kraju zapisać nową kartę w relacjach między religiami i potwierdzić, że mimo różnic jesteśmy braćmi - powiedział papież w nagraniu wideo, skierowanym do Emiratczyków, opublikowanym dziś przez Watykan.

Przesłanie Franciszek wygłosił w języku włoskim, zostało ono przetłumaczone na arabski. Papież powiedział, że wierzy, iż spotkania wyznawców różnych religii odzwierciedlają "odwagę i chęć potwierdzenia, że wiara Boga łączy, a nie dzieli, zbliża do siebie ludzi, mimo różnic, oddala nienawiść i niechęć". Franciszek dodał, że Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, który stara się być wzorem współistnienia, braterstwa między ludźmi, spotkania różnych kultur i cywilizacji, gdzie wielu znajduje bezpieczne miejsce do życia i pracy, w poszanowaniu różnorodności". Papież podziękował następcy trony, księciu Muhammadowi ibn Zajid Al Nahajjanowi za zaproszenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

W planie pielgrzymki papieża jest spotkanie z miejscowymi chrześcijanami, władzami Zjednoczonych Emiratów Arabskich i księciem, który 3 lutego przywita Franciszka na lotnisku. Kolejnego dnia w południe zaplanowano spotkanie w pałacu prezydenckim. Następnie papież odwiedzi wielki meczet, w którym spotka się z Muzułmańską Radą Starszych oraz weźmie udział w spotkaniu międzyreligijnym. 5 lutego Franciszek odprawi mszę świętą na stadionie.

Udział zapowiedziało wielu pielgrzymów z zagranicy. Pierwszy kościół katolicki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich został otwarty w 1965 roku. Stosunki dyplomatyczne z Watykanem kraj ten nawiązał dwanaście lat temu. Szacuje się, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich żyje milion katolików.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak