X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Emmanuel Macron spotkał się z w Egipcie przedstawicielami kościoła koptyjskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 15:21
Prezydent Francji uczcił pamięć Koptów, którzy zginęli w zamachach w Egipcie. W czasie kończącej się wizyty w Kairze Emmanuel Macron odwiedził jeden z koptyjskich kościołów w stolicy Egiptu. Spotkał się też z miejscowymi chrześcijanami.
Audio
  • Prezydent Francji uczcił pamięć Koptów. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Prezydent Francji Emmanuel Macron na spotkaniu z Koptami
Prezydent Francji Emmanuel Macron na spotkaniu z Koptami Foto: PAP/EPA/AMR NABIL

Prezydent Emmanuel Macron pojechał do koptyjskiego kościoła świętych Piotra i Pawła w kairskiej dzielnicy Abbasia. To właśnie tam swoją siedzibę ma zwierzchnik prawosławnego kościoła koptyjskiego w Egipcie Tawadros II. Wraz z duchownym francuski prezydent oddał hołd ofiarom zamachu z grudnia 2016 roku. W kościele zginęło wówczas 28 osób.

- Prezydent wpisał się do księgi pamiątkowej i oddał hołd wszystkim ofiarom ataków na kościoły. Odwiedził samo miejsce, gdzie doszło do zamachu i pytał, co było powodem ataku. Powiedziałem mu, że to nie był tylko atak na chrześcijan, ale także próba podważenia jedności narodu - tak relacjonował dziennikarzom krótką wizytę prezydenta koptyjski papież Tawadros II.

Koptowie to najliczniejsza i najstarsza chrześcijańska mniejszość religijna na Bliskim Wschodzie. W samym Egipcie liczą oni 9 milionów osób i stanowią 10 procent populacji. Za czasów władzy Bractwa Muzułmańskiego byli atakowani, a gdy rządy w Egipcie odzyskała armia, stanęli po stronie wojska. Przez przeciwnych wojsku islamistów zostali tym samym uznani za wrogów.

Tylko w ubiegłym roku w atakach radykalnych grup islamistów w Egipcie zginęło ponad 100 Koptów.

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak