more_horiz
Wiadomości

Zdzisław Krasnodębski: najważniejszym agentem wpływu Rosji w Europie jest Gerhard Schröder

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 11:05
W tym roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Czego można się spodziewać w nowej kadencji? Jakie są zagrożenia dla Unii Europejskiej i Polski? Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany PiS.
Audio
Prof. Zdzisław Krasnodębski
Prof. Zdzisław KrasnodębskiFoto: PR24/MS

- Dziś ważne jest bezpieczeństwo naszego państwa i bezpieczeństwo Unii Europejskiej jako całości. Realnym zagrożeniem jest Rosja. Należy też rozumieć, że niektóre państwa, na przykład Austria czy Niemcy współpracują ściśle z Rosją, choćby w kwestii polityki energetycznej – powiedział Zdzisław Krasnodębski.

- Jeżeli mówimy o wpływach rosyjskich, to nie mówmy tylko o wpływach na prawicy czy na lewicy europejskiej. Najważniejszym agentem wpływu Rosji w Europie jest Gerhard Schröder, ale jest jeszcze paru wybitnych polityków, których można by w tym kontekście wymienić. To, że projekt Nord Stream 2 jest w ogóle rozważany, pokazuje, jak silne są wpływy rosyjskie. Jest to projekt zdecydowanie antyeuropejski – dodał profesor.

Gościem audycji był także wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Mówił on między innymi o kryzysie politycznym w Wenezueli.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Audycję prowadzili Grzegorz Jankowski i Grzegorz Adamczyk.

Polskie Radio 24/bartos

----------------------------

Data emisji: 27.01.2019

Godzina emisji: 21.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Krasnodębski: Timmermans na rolowaniu Polski zbudował swoją kampanię

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 09:42
- Nie sądzę, żeby podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudy nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym coś zmieniło w stosunkach z Komisją Europejską - mówił w "Sygnałach dnia" prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdzisław Krasnodębski: potrzebna jest współpraca partii antyestablishmentowych

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 09:39
– Europejska scena polityczna będzie raczej się zbliżała do Polski niż odwrotnie. Te ugrupowania bardziej konserwatywne, prawicowe, odwołujące się do tradycji chrześcijańskiej, będą o wiele mocniejsze w przyszłym Europarlamencie – powiedział na antenie Trójki wiceprzewodniczący PE, europoseł PiS, Zdzisław Krasnodębski.
rozwiń zwiń