X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Brandenburgii: możliwy droższy prąd po zamknięciu elektrowni węglowych

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 13:18
- Dyskutując o przechodzeniu na odnawialną energię należy szczerze powiedzieć obywatelom, że obecnie najtańszą energią jest ta pozyskana z węgla, a przejście na odnawialne źródła znacznie podniesie ceny prądu - powiedział premier Brandenburgii Dietmar Woidtke w telewizji publicznej.
Audio
  • Oczywiście jest dla mnie jasne - i oczywiście jestem po stronie BDI, DIHK i ZdH - że musimy wprowadzić taką rekompensatę za energię elektryczną. Także zgadzam się z tym, że musimy zapewnić niezawodność i przewidywalność także po roku 2020 (IAR)
Dietmar Woidtke
Dietmar WoidtkeFoto: twitter.com/ostkurve

Przed znacznym wzrostem cen energii ostrzegają także niemieckie koncerny energetyczne oraz przedstawiciele innych gałęzi przemysłu. Federalny Związek Niemieckiego Przemysłu (BDI), niemiecka Izba Handlowo-Przemysłowa (DIHK) oraz Związek Rzemieślników (ZdH) domagają się od rządu rekompensat finansowych za straty spowodowane odchodzeniem od energii węglowej.

Po stronie niemieckich przedsiębiorców stanął Minister gospodarki Peter Altmeier. - Oczywiście jest dla mnie jasne - i oczywiście jestem po stronie BDI, DIHK i ZdH - że musimy wprowadzić taką rekompensatę za energię elektryczną. Także zgadzam się z tym, że musimy zapewnić niezawodność i przewidywalność także po roku 2020 – powiedział polityk.

Jednocześnie minister gospodarki przyznał, że całkowite i szybkie odejście od elektrowni węglowych jest niemożliwe. - Dlatego mówimy o rezygnacji z węgla przez dłuższy okres. Nie mówimy o 2025 ani o 2030 roku. W 2030 roku nadal będziemy mieć połowę dzisiejszej przepustowości sieci. Musimy poczekać co nam zaproponuje obradująca obecnie Komisja Węglowa - podkreślił Peter Altmeier.

Działająca od 2018 roku "komisja węglowa" ma zapewnić miejsca pracy po likwidowaniu elektrowni węglowych. Komisja ma przedstawić raport końcowy z wiążącą datą odejścia Niemiec od węgla.

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemiecki dyplomata krytykuje Nord Stream 2. "Należało włączyć w projekt Polskę"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 08:20
Szef monachijskiej konferencji bezpieczeństwa i były ambasador RFN w Waszyngtonie Wolfgang Ischinger skrytykował działania Niemiec w sprawie budowy Nord Stream 2. Jego zdaniem, Niemcy, mimo popełnionych błędów, nie mogą już wycofać się z tej inwestycji.
rozwiń zwiń