X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powraca sprawa nałożenia sankcji na Rosję za atak na ukraińskie okręty

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 10:53
Powraca sprawa nałożenia unijnych sankcji na Rosję za atak na ukraińskie okręty w pobliżu Morza Azowskiego. Z nieoficjalnych rozmów z unijnymi dyplomatami wynika, że kraje, które domagały się zdecydowanych kroków Wspólnoty wobec Moskwy, ponownie próbują przeforsować nałożenie restrykcji. 
Screen z filmu pokazującego konflikt na Morzu Azowskim
Screen z filmu pokazującego konflikt na Morzu AzowskimFoto: Youtube/#POTUSTrumpMAGA #POTUSTrumpKAG

Chodzi o wydarzenia z listopada, kiedy rosyjskie jednostki ostrzelały trzy małe ukraińskie okręty, przejęły je i zatrzymały 24 marynarzy.

W Brukseli mówi się o możliwości nałożenia sankcji dyplomatycznych, bo na restrykcje gospodarcze na pewno zgody nie będzie. Możliwe jest dopisanie do czarnej, unijnej listy osób z zakazem wjazdu do Wspólnoty i zablokowanymi aktywami w Europie. Sankcjami mogliby być objęci dowódcy jednostek, które zaatakowały ukraińskie okręty, ich przełożeni, czy sędziowie, którzy zdecydowali o umieszczeniu ukraińskich marynarzy w areszcie śledczym.

a

Grupa 10 unijnych krajów, w tym Polska, apelowała już w grudniu o nałożenie sankcji, ale wtedy nie było jednomyślności we Wspólnocie. Państwa, które mają dobre relacje z Rosją apelowały, by poczekać na zabiegi dyplomatyczne, które doprowadzą do zwolnienia marynarzy i zwrotu ukraińskich statków. - Tak się jednak nie stało i zachowanie Rosji wytrąca z rąk argumenty tym krajom, które mówiły, by poczekać z sankcjami - skomentował jeden z unijnych dyplomatów.

W sprawie nałożenia sankcji rozpoczęły się już wstępne konsultacje unijnych ekspertów w grupach roboczych. Ta kwestia ma być jednym z tematów spotkania ministrów spraw zagranicznych 28 krajów w przyszłym miesiącu.

tjak

Czytaj także

Ukraina rozszerza sankcje wobec Rosji za atak na okręty w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 20:20
Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) rozszerzyła sankcje wobec Rosji za atak na ukraińskie okręty w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej i objęła restrykcjami organizatorów wyborów w zajętej przez prorosyjskich separatystów części Donbasu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczeństwo Europy. Komu przeszkadzają wojska USA w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 19:58
- Nie można w skrajnym przypadku wykluczyć, że Rosja podjęłaby jakieś działania wobec któregoś z państw NATO, żeby podważyć wiarygodność sojuszu - powiedział w audycji "Więcej świata" Wojciech Lorenz z Polskiego Instytut Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń