X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Arabia Saudyjska zbombardowała Sanę - stolicę Jemenu

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 14:20
Arabia Saudyjska zbombardowała Sanę - stolicę Jemenu. Pociski uszkodziły miedzy innymi jeden z tamtejszych szpitali, fabrykę plastiku i bazę wojskową. Według świadków to jeden z najpoważniejszych ataków w ostatnim czasie.
Jedna z jemeńskich fabryk w Senie zniszczona przez lotnictwo
Jedna z jemeńskich fabryk w Senie zniszczona przez lotnictwoFoto: PAP/EPA/YAHYA ARHAB

Mimo podpisanego pod koniec roku wstępnego porozumienia pokojowego obie strony trwającego od 2015 roku konfliktu nie wstrzymały działań wojennych. Względny spokój panuje tylko w porcie Al Hudajda, przez który do zniszczonego wojną kraju dostarczana jest pomoc humanitarna.

W ubiegłym tygodniu w wyniku ataku drona sterowanego przez bojowników Huti zginęli żołnierze rządowi oglądający paradę wojskową. Według kontrolowanej przez Saudów telewizji Al Arabia nocny atak koalicji wycelowany był właśnie w miejsca przechowywania dronów i militarną bazę wojskową. Wspierająca sunnicki rząd koalicja państw arabskich pod wodzą Arabii Saudyjskiej i szyiccy bojownicy Huti popierani przez Iran - obwiniają się wzajemnie o eskalowanie konfliktu.

Zdaniem komentatorów będzie to miało wpływ na wysiłki Organizacji Narodów Zjednoczonych by zakończyć wojnę w Jemenie - najbiedniejszym kraju na Półwyspie Arabskim.

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak