X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paraliż administracji w USA. 800 tys. pracowników federalnych dostanie w końcu wypłatę?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 18:52
Jest szansa na zakończenie częściowego paraliżu amerykańskiej administracji. Oświadczenie w tej sprawie ma wydać prezydent Donald Trump i przedstawić demokratom ofertę kompromisu.
Audio
  • Jest szansa na zakończenie paraliżu administracji. Korespondencja Marka Wałkuskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EPA/SHAWN THEW

Biały Dom poinformował, że Donald Trump wygłosi oświadczenie na temat kryzysu humanitarnego na południowej granicy oraz trwającego już 29. dzień częściowego zawieszenia działalności służb federalnych o 22:00 czasu polskiego. Doradcy prezydenta nie ujawnili treści wystąpienia. Według nieoficjalnych informacji prezydent USA ma zaproponować uwzględnienie część propozycji demokratów dotyczących statusu nielegalnych imigrantów w zamian za środki na budowę muru na granicy z Meksykiem.

- Mury, które postawiono na niektórych odcinkach granicy, sprawdzają się znakomicie. Wszyscy wiedzą, że straż graniczna potrzebuje wsparcia w postaci muru - mówił prezydent.

Tymczasem demokraci przygotowali własną propozycje kompromisu. Zamiast 5,7 miliarda dolarów na budowę muru na granicy oferują miliard dolarów na rozbudowę i remonty infrastruktury na przejściach granicznych oraz na zatrudnienie dodatkowych sędziów sądów imigracyjnych, co usprawniłoby proces rozpatrywania spraw nielegalnych imigrantów. 

W ciągu ostatnich czterech tygodni, czyli od momentu częściowego zawieszenia funkcjonowania administracji państwowej, notowania Donalda Trumpa wyraźnie spadły. Według portalu RealClear Politics, prezydenta Stanów Zjednoczonych źle ocenia 55% Amerykanów. Pozytywną ocenę jego działalności wyraża tylko 41% ankietowanych. Tak złych notowań Donald Trump nie miał od prawie roku.

W związku z brakiem środków na sfinansowanie pracy administracji część pracowników federalnych poszła na przymusowe urlopy bez pensji, a osoby na stanowiskach mających fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania rządu muszą pracować bez wynagrodzenia; w sumie dotyczy to około 800 tys. pracowników sektora publicznego. 

W Waszyngtonie działają więc sądy, ale nie można wziąć ślubu cywilnego; brak środków dotknął ministerstwo bezpieczeństwa krajowego, FBI, transport publiczny, resorty finansów i spraw wewnętrznych - wylicza AFP. 

Organizacja charytatywna World Central Kitchen, zajmująca się na co dzień pomocą ofiarom klęsk żywiołowych, zaczęła oferować pozbawionym pensji pracownikom administracji darmowe posiłki. Z kolei jeden z koncernów spożywczych przygotował dla nich paczki z produktami żywnościowymi. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Orędzie prezydenta USA: przysięgałem, że będę bronić naszego narodu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 06:20
Prezydent Donald Trump wygłosił telewizyjne orędzie na temat sytuacji na południowej granicy Stanów Zjednoczonych. Argumentował, że napływ nielegalnych imigrantów wywołuje kryzys humanitarny i zagraża bezpieczeństwu Amerykanów. Prezydent wezwał Demokratów, by zgodzili się na sfinansowanie budowy muru na granicy z Meksykiem. 
rozwiń zwiń