more_horiz
Wiadomości

Kampania wyborcza na Ukrainie. W sondażach prowadzi Julia Tymoszenko

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 20:35
- Obecnie w sondażach prowadzi Julia Tymoszenko, była premier. Po piętach drepcze jej urzędujący prezydent Petro Poroszenko. Trzeci jest komik Wołodymyr Zełenski. Wygląda na to, że między tą trójką rozegra się walka o wejście do drugiej tury – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Potocki z Dziennika Gazety Prawnej.
Audio
Julia Tymoszenko
Julia TymoszenkoFoto: European People's Party/Wikimedia Commons/CC

Na Ukrainie właśnie zaczęła się kampania wyborcza – przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się 31 marca. - Tradycyjnie można się spodziewać dużej liczby kandydatów. Pewnie będzie ich około 20. Na Ukrainie istnieje specyficzna instytucja kandydatów technicznych. To ludzie, którzy startują, żeby popierać głównego kandydata i atakować jego konkurentów. Mogą ich atakować słowami, których nie powinien używać ten główny kandydat – powiedział Michał Potocki.

Jak podkreślił, kampania na razie jest jeszcze "trochę ospała". - Formalnie zaczęła się w Sylwestra, co nie sprzyja zwracaniu uwagi na politykę. Obecnie trwa rejestracja kandydatów, a także zbieranie poparcia, zbieranie podpisów. Trwają jeszcze ostatnie "targi", dotyczące tego, kto ma wystartować – zaznaczył dziennikarz.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Rafał Dudkiewicz.

Polskie Radio 24/bartos

-------------------------

Data emisji: 18.01.2019

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poroszenko rozszerzył status weterana. Wszyscy członkowie UPA uhonorowani - również winni zbrodni przeciw ludzkości

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 21:36
Prezydent Ukrainy podpisał ustawę rozszerzającą status weterana. Dotychczas uważano za nich między innymi członków Ukraińskiej Powstańczej Armii. Obecnie status ten rozszerzono o członków innych nacjonalistycznych ukraińskich formacji zbrojnych - przedwojennych oraz działających w czasie II wojny światowej i po niej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Petro Poroszenko odzyskuje poparcie. Ekspert: to efekt autokefalii cerkwi i napięć z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 07:15
- To, co możemy już zaobserowować w ostatnich tygodniach, to wzrost poparcia dla Poroszernki, którego popularność jeszcze miesiąc - dwa miesiące temu była znikoma - mówił na antenie Jedynki Adam Eberhardt z Ośrodka Studiów Wschodnich. Petro Poroszenko na niedługo przed wyborami prezydenckimi odzyskuje poparcie w kraju.
rozwiń zwiń