more_horiz
Wiadomości

Negocjacje USA z Koreą Północną. Spotkanie na szczycie w Europie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 14:39
Wysokiej rangi dyplomaci ze Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej prowadzą obecnie rozmowy w Sztokholmie - poinformowała w piątek agencja Reutera, powołując się na źródło dyplomatyczne.
Flaga północnokoreańska. Zdjęcie ilustracyjne
Flaga północnokoreańska. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Spotkanie potrwa przez weekend - twierdzi cytowane źródło, według którego delegacjom przewodniczą północnokoreański wiceminister spraw zagranicznych Czo Son Hui i specjalny przedstawiciel USA ds. Korei Północnej Stephen Biegun.

Jak podaje szwedzki dziennik "Dagens Nyheter", rozmowy zaczęły się w czwartek i będą trwały przez cały weekend, a uczestniczy w nich także minister spraw zagranicznych Szwecji Margot Wallstroem. Celem spotkania jest kontynuowanie dialogu rozpoczętego na zeszłorocznym szczycie z udziałem prezydenta USA Donalda Trumpa i przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una w Singapurze - pisze "DN".

Podczas tamtego spotkania Kim zobowiązał się do rezygnacji przez jego kraj z broni jądrowej, choć jak na razie nie ma konkretnych efektów tych obietnic. Pojawiają się natomiast spekulacje, że w niedługim czasie może dojść do kolejnego szczytu amerykańsko-północnokoreańskiego. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bliski współpracownik Kim Dzong Una w Pekinie, oczekiwany także w USA

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 07:27
Bliski współpracownik przywódcy Korei Płn. Kim Jong Czol, zaangażowany w rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi, w czwartek przybył do Pekinu i oczekuje się, że wieczorem uda się do Waszyngtonu - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap.
rozwiń zwiń