X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gigantyczny wyciek danych. Miliony haseł i adresów mailowych w sieci. Sprawdź, czy jesteś bezpieczny

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 08:49
Wyciekły dane o 773 mln adresów e-mail i 21 mln haseł użytkowników internetu z całego świata - informuje portal "Wired". Informacje ujawnił Troy Hunt.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/igorstevanovic

Hunt znalazł dane zgromadzone w ogromnej, 12-tysięcznej kolekcji plików na platformie hostingowej MEGA pod nazwą "Collection#1". Zbiór był publikowany na forach hakerskich. To jeden z największych wycieków danych w historii.

W sumie baza zawiera około 2,7 miliarda rekordów, które zostały umieszczone w 12 tysiącach plików. Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa zwracają uwagę na fakt, iż na chwilę obecną nie wiadomo, ile z tych haseł jest aktualnych, jednak dla hakerów baza może się okazać bardzo pomocna. Posiadając nawet stare hasła dostępu będą mogli po kilkunastu bądź kilkudziesięciu próbach dopasować je do tych aktualnych.

Żeby sprawdzić, czy nie zostaliście zhakowani wystarczy wejść na stronę haveibeenpwned.com i wpisać tam swój adres e-mail. Następnie pojawi się informacja, kiedy po raz pierwszy pojawiły się wasze dane w sieci i skąd hakerzy zdobyli do nich dostęp.

jp/rmf24.pl