more_horiz
Wiadomości

Hiszpania. Trzy osoby zatrzymano podczas operacji antyterrorystycznej

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 14:14
- Policja regionalna Katalonii poinformowała, że w trakcie wtorkowej operacji antyterrorystycznej w tym regionie Hiszpanii zatrzymano już trzy osoby. Oczekuje się kolejnych zatrzymań, m.in. w związku z podejrzeniami o terroryzm i przemyt narkotyków.
Operacja antyterrorystyczna w Barcelonie
Operacja antyterrorystyczna w BarcelonieFoto: PAP/EPA/QUIQUE GARCIA

Pragnąca zachować anonimowość przedstawicielka policji regionalnej Mossos d'Esquadra oświadczyła, że dwie osoby zatrzymano w centrum Barcelony, a jedną - o czym informowano wcześniej - w mieście Igualada, ok. 50 km od stolicy Katalonii.

W akcji bierze udział ponad 100 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Przedstawicielka policji podkreśliła, że prawdopodobnie dojdzie do kolejnych zatrzymań, w związku z podejrzeniami m.in. o terroryzm, kradzież i przemyt narkotyków.

Według lokalnych mediów celem akcji jest rozbicie komórki dżihadystów, która zamierzała przeprowadzić zamach. Doniesień tych jednak dotychczas nie potwierdziła policja.

Barcelońskie służby w okresie świąteczno-noworocznym były w stanie gotowości ze względu na ostrzeżenia amerykańskich władz o możliwym zamachu terrorystycznym.

W sierpniu 2017 roku zamachowiec wjechał furgonetką na słynną barcelońską promenadę Las Ramblas, w wyniku czego zginęło 15 osób, a rany odniosło 131. Dzień później w kurorcie Cambrils nad Morzem Śródziemnym, na południe od Barcelony, terroryści wjechali samochodem w grupę ludzi - zginęła jedna osoba, a siedem zostało rannych. Do zamachów przyznało się dżihadystyczne Państwo Islamskie.

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak