more_horiz
Wiadomości

18-letnia Saudyjka, która uciekała przed rodziną wylądowała w Kanadzie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 17:26
18-letnia Saudyjka Rahaf Mohammed Alkunun, której Kanada udzieliła azylu, wylądowała w Toronto. O tym, że zostanie przyjęta jako uchodźca, poinformował wcześniej premier premier Kanady Justin Trudeau.
Rahaf Mohammed Alkunun
Rahaf Mohammed AlkununFoto: PAP/EPA/THAI IMMIGRATION BUREAU HANDOUT

Rahaf Mohammed Alkunun przyleciała do Toronto z Bangkoku, dokąd uciekła 5 stycznia od rodziców podczas wakacyjnego wyjazdu do Kuwejtu. Twierdzi ona, że jej brat i ojciec maltretowali ją fizycznie i psychicznie, grożąc śmiercią. Jej ojcem jest jeden z prominentnych saudyjskich gubernatorów.

Czytaj więcej
rara 1200.jpg
Ucieczka Rahaf. Reformy i zakazy w Arabii Saudyjskiej

Sprawa została nagłośniona w mediach społecznościowych. Młoda kobieta otrzymała poparcie wielu aktywistów z całego świata, zmuszając Tajlandię do zaniechania deportacji. 

Saudyjka apelowała o azyl polityczny w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii lub Wielkiej Brytanii. W Bangkoku pozostawała pod opieką urzędników ONZ do spraw uchodźców.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Saudyjka uciekła rodzicom. Prosi o azyl polityczny w czterech krajach

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 18:57
Młoda Saudyjka, która uciekła z kraju i jest w Bangkoku, zaapelowała o azyl polityczny w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii lub Wielkiej Brytanii. Nastolatka, która zwróciła na siebie uwagę świata dzięki ostatnim wpisom w mediach społecznościowych, ponowiła prośbę o azyl. Saudyjka jest teraz w Bangkoku pod opieką przedstawicieli agendy do spraw uchodźców ONZ. 
rozwiń zwiń