more_horiz
Wiadomości

Wiceszef MON: Rosja potencjalnym największym zagrożeniem

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 10:52
- Gdyby rzeczywistość wokół nas była zupełnie bezpieczna, nie byłoby sensu utrzymywać sił zbrojnych. Dalej istnieją na świecie różnego rodzaju zagrożenia, dlatego wysiłek naszego państwa musi być utrzymywany - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Szatkowski, wiceminister obrony narodowej.
Audio
  • 06.01.19 Tomasz Szatkowski o zagrożeniach dla ładu światowego
Tomasz Szatkowski
Tomasz SzatkowskiFoto: pr24

Gość Polskiego Radia 24 mówił, że w dalszym ciągu największym potencjalnym zagrożeniem militarnym dla naszego kraju jest Federacja Rosyjska. - Największym potencjalnym zagrożeniem dla Polski jest rewanżyzm ze strony Rosji, która jest wielką potęgą militarną. Ten kraj jest zdolny zainicjować wojnę, w wyniku której cywilizacja jaką znamy byłaby zmieciona z powierzchni Ziemi - mówił Tomasz Szatkowski.

W opinii wiceministra obrony narodowej w razie hipotetycznej sytuacji ataku Rosji na Polskę nie powtórzyłby się scenariusz ukraiński. - Gdyby doszło do ewentualnego konfliktu, to musiałaby zostać przeprowadzona znacznie bardziej skomplikowana operacja niż ta, która miała miejsce na Ukrainie. Nie mamy zwartych obszarów, które zamieszkuje ludność rosyjska. Z uwagi, że jesteśmy kluczowym członkiem NATO na flance wschodniej, znacznie szybciej doszłoby do eskalacji konfliktu i pełnej operacji wojskowej - stwierdził Tomasz Szatkowski.

Więcej w całej rozmowie.

Magazyn "Świat 24" prowadzili Grzegorz Jankowski i Grzegorz Adamczyk.

PR24

_____________________

Data emisji: 06.01.19

Godzina emisji: 21:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Kowal: Rosja chce zmieniać sytuację małymi kroczkami

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 20:40
Rosja liczy na to, że państwa zachodnie powstrzymają Kijów przed "nowymi prowokacjami” - oświadczyła w środę rzeczniczka rosyjskiego MSZ Marija Zacharowa, cytowana przez agencję państwową TASS, odnosząc się do sytuacji w Cieśninie Kerczeńskiej. - Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że to element rosyjskiej taktyki - komentował w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń