X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Abdykacja króla Malezji. Po raz pierwszy w historii

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 15:00
Abdykował król Malezji - ponad 30-milionowego państwa w Azji Południowo-Wschodniej. Muhammad V Faris Petra od dwóch miesięcy nie wykonywał obowiązków monarchy.
Muhammad V Faris Petra
Muhammad V Faris PetraFoto: PAP/EPA/AHMAD YUSNI

Według oficjalnej wersji był chory, ale pojawiły się pogłoski mówiące o tym, że prawdziwym powodem jego nieobecności w Kuala Lumpur był ślub, który zawarł w Moskwie z byłą rosyjską królową piękności. 

"Pałac królewski niniejszym informuje, że Jego Wysokość 6 stycznia tego roku zrezygnował ze sprawowania funkcji monarchy Malezji" - tej treści komunikat opublikowano w miejscowych mediach. To pierwszy taki przypadek w historii Malezji.

49-letni Muhammad V Faris Petra kształcił się zarówno w ojczystym kraju, jak i w brytyjskim Oksfordzie. W 2010 r. objął urząd sułtana Kelantanu, a 13 grudnia 2016 r. - urząd króla Malezji. Władca kraju jest wybierany na pięć lat spośród Zgromadzenia Władców, w którego skład wchodzą sułtani wszystkich dziewięciu stanów-sułtanatów.

bb

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Azja Malezja król
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak