X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polskie F-16 już na Litwie. Będą ponownie służyć w misji Baltic Air Policing

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 13:40
Na Litwie Belgowie uroczyście przekazali dzisiaj Polakom misję Baltic Air Policing. Nasi piloci będą stacjonować pod litewskimi Szawlami, gdzie ulokowana jest stała baza misji. Polskie myśliwce F-16 w razie potrzeby mają od razu reagować na zagrożenia i startować jako pierwsze. 
Audio
  • Na Litwie uroczyście przekazano Polakom misję Baltic Air Policing. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Radoslaw Maciejewski/shutterstock

Belgowie stacjonujący na Litwie wraz z Niemcami, przebywającymi w estońskiej bazie w Amari w ramach strzegli nieba państw bałtyckich od początku września. Tylko w ubiegłym roku piloci NATO w ramach misji Baltic Air Policing wykonali ponad sto lotów w celu przechwycenia samolotów lecących w pobliżu granic Litwy, Łotwy i Estonii.

Polscy piloci misję będą pełnić po raz ósmy. Tym razem ponownie wykorzystane będą w niej myśliwce F-16, które do bazy lotniczej w Zokniai koło Szawel przyleciały niecały tydzień temu. Krajem wspierającym będą ponownie Niemcy, które bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej krajów bałtyckich mają strzec, wykorzystując maszyny typu Eurofighter Typhoon.

czytaj więcej
1200.jpg
Gen. pil. Dariusz Malinowski: to nie tylko zaszczyt. To wielkie wyzwanie

Wcześnie Polskie Siły Powietrzne brały udział w misji od września 2017 do początku ubiegłego roku. Już teraz wiadomo, że polskie myśliwce będą strzegły nieba państw bałtyckich również w 2020 roku. 

Podstawowym celem misji Baltic Air Policing jest przeciwdziałanie naruszeniom przestrzeni powietrznej państw bałtyckich przez rosyjskie samoloty. Baltic Air Policing trwa od czasu wejścia Litwy, Łotwy i Estonii do NATO w 2004 roku, ponieważ kraje te nie mają własnych myśliwców. 

koz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Litwa Wojsko Polskie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak