X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ukraina rozszerza sankcje wobec Rosji za atak na okręty w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 20:20
Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) rozszerzyła sankcje wobec Rosji za atak na ukraińskie okręty w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej i objęła restrykcjami organizatorów wyborów w zajętej przez prorosyjskich separatystów części Donbasu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

RBNiO "poparła wprowadzenie sankcji wobec osób prawnych i fizycznych, rosyjskich firm, biznesmenów, polityków i deputowanych, pracowników resortów siłowych, którzy aktywnie wspierali bądź sprzyjali agresywnym działaniom przeciwko Ukrainie" - poinformowano w komunikacie.

- Wprowadzono także środki ograniczające w stosunku do organizatorów tak zwanych "wyborów" na okupowanych terytoriach obwodu donieckiego i ługańskiego, a także przeciwko wojskowym, sędziom i policjantom zaangażowanym w nielegalne zatrzymanie ukraińskich marynarzy podczas aktu agresji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie w Cieśninie Kerczeńskiej 25 listopada oraz nielegalne przetrzymywanie ich w rosyjskich więzieniach - oświadczyła RBNiO.

Rada nie opublikowała listy firm i osób, które zostały objęte nowymi sankcjami. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył wcześniej, że listę sankcyjną uzupełnią deputowani rosyjskiej Dumy Państwowej z rządzącej Jednej Rosji i LDPR Władimira Żyrinowskiego. Trafią na nią także przedsiębiorstwa współpracujące z rosyjską armią.

Rosyjskie sankcje 

We wtorek premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał rozporządzenie w sprawie sankcji wobec Ukrainy. Zostało nimi objętych siedem ukraińskich przedsiębiorstw związanych z obronnością i energetyką oraz 245 osób fizycznych. Miedwiediew poinformował na Twitterze, że ma to służyć "ochronie interesów rosyjskiego państwa, firm i obywateli".

Na liście znalazły się takie przedsiębiorstwa jak państwowy koncern zbrojeniowy Ukroboronprom i firma Ukrspeceksport, spółka Centrenerho i Ukraiński Państwowy Bank Eksportowo-Importowy, grupa ubezpieczeniowa TAS i Pierwsza Kompania Logistyczna.

Wśród osób fizycznych objętych sankcjami znaleźli się m.in. szef głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukraina Wasyl Burba, szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Hrycak, syn prezydenta Poroszenki Ołeksij, była premier Julia Tymoszenko, sekretarz RBNiO Ołeksandr Turczynow oraz szef MSW Arsen Awakow.

1 listopada rosyjski rząd zadecydował o wprowadzeniu sankcji gospodarczych wobec 322 obywateli Ukrainy i 68 firm z tego kraju. Obecnie objętych sankcjami jest 567 osób i 75 firm. Sankcje przewidują zablokowanie środków finansowych, papierów wartościowych i majątku na terenie Rosji oraz zakaz na wyprowadzanie kapitału poza ten kraj.

RBNiO Ukrainy informowała w czerwcu, że lista podmiotów objętych ukraińskimi sankcjami liczy 1759 osób fizycznych oraz 786 prawnych.

dn