X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dr Krzysztof Winkler: sytuacja wokół Brexitu robi się coraz bardziej poważna

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 22:09
– Wszystko wskazuje na to, że umowa pomiędzy Unią a Wielką Brytanią w sprawie Brexitu, w obecnym kształcie, nie ma szans być przegłosowana – ocenił dr Krzysztof Winkler z Grupy Brytyjskich Studiów Społeczno-Politycznych Britannia. Czy Europie grozi tzw. twardy Brexit? Co może oznaczać dla Polaków mieszkających na Wyspach?
Audio
  • 20.12.18 dr Krzysztof Winkler: „Dopóki nie będzie podpisanego porozumienia Unia-Wielka Brytania, to niczego nie można być pewnym (…)”.
Do 29 marca 2019 roku coraz bliżej, a z każdym dniem w sprawie Brexitu pojawia się coraz więcej znaków zapytania
Do 29 marca 2019 roku coraz bliżej, a z każdym dniem w sprawie Brexitu pojawia się coraz więcej znaków zapytaniaFoto: Pixabay.com

29 marca 2019 roku to dzień, w którym Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską. Jednak im bliżej tej daty, to pojawia się coraz więcej niejasności i zamieszania w sprawie Brexitu. Dr Krzysztof Winkler zwrócił uwagę, że wskazany termin nie jest do końca pewny. Jako powód wskazał małe prawdopodobieństwo, by parlament brytyjski przegłosował wynegocjowane 25 listopada porozumienie, według którego miałby nastąpić rozwód Zjednoczonego Królestwa ze Wspólnotą.

– Głosowanie nad tą sprawą zostało przesunięte z 20 grudnia na połowę stycznia. 9 dnia tego miesiąca ma rozpocząć się debata w Izbie Gmin. Żeby termin 29 marca został dotrzymany, to decyzja w sprawie przyjęcia porozumienia musi zapaść nie później jak 21 stycznia. Jest małe prawdopodobieństwo, że zostanie ono przegłosowane w obecnej formie. Dlatego obie strony intensyfikują działania na wypadek, gdyby Brytyjczycy mieli wyjść z Unii bez żadnego porozumienia – wskazał rozmówca Polskiego Radia 24.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki przebywał w Londynie, gdzie w ramach brytyjsko-polskich konsultacji międzyrządowych spotkał się m.in. z brytyjską premier. Jednym z tematów rozmów była sytuacja Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Theresa May zadeklarowała, że będzie chroniła prawa obywateli, w tym Polaków, w przypadku wyjścia jej kraju z Unii Europejskiej bez porozumienia z politykami z Brukseli.

– Jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek porozumienia pomiędzy Wielką Brytanią a Unią, to zapowiedzi pani May będzie można uznać za wiarygodne. W przeciwnym wypadku trudno stwierdzić, w jaki sposób potoczą się dalsze wydarzenia. Jednak już samo spotkanie szefów polskiego i brytyjskiego rządu jest ważne. Brytyjczycy będą potrzebowali sojuszników gdy opuszczą Unię, a Polska sprzymierzeńców w kwestiach chociażby wzmocnienia wschodniej flanki NATO oraz w zmianach w gospodarce. Każde państwo posiadające dostęp do wysokich technologii, a takim jest Wielka Brytania, jest przydatne – zaznaczył dr Krzysztof Winkler.

Polskie Radio 24/db

------------------------------

Data emisji: 20.12.2018

Godzina emisji: 21.52

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Theresa May uspokaja Polaków. "Chcemy, żebyście pozostali w Wielkiej Brytanii"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 16:30
Theresa May zapowiedziała, że Wielka Brytania chce bronić praw obywateli - w tym Polaków - w przypadku brexitu bez porozumienia z Unią Europejską. Brytyjska premier w Londynie na wspólnej konferencji prasowej z szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim zaznaczyła, że jej kraj jest gościnny i chce, aby Polacy pozostali w Wielkiej Brytanii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit. Co oznacza i jak może wpłynąć na losy Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 21:52
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Londyn. W czwartek spotkał się m.in. z premier Wielkiej Brytanii Theresą May, której podziękował za deklarację, że będzie chroniła prawa obywateli, w tym Polaków, w przypadku wyjścia jej kraju z Unii Europejskiej bez porozumienia z politykami w Brukseli. Czy to oznacza, że nasi rodacy mieszkający na Wyspach mogą spać spokojnie?
rozwiń zwiń