X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Unia Europejska mobilizuje siły do walki z rosyjską dezinformacją

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 22:20
Unia Europejska mobilizuje siły do walki z rosyjską propagandą. W Brukseli został opublikowany raport na temat zagrożeń i plan działań jak Wspólnota powinna się na nie przygotować i z nimi walczyć. - W dokumencie wspomniano Rosję, jako zagrożenie dla Unii Europejskiej - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Płomecka. Gośćmi audycji byli również Beata Płomecka. W drugiej części programu rozmowa z TOmaszem Grosse o sytuacji politycznej w Niemczech.  
Audio
  • 07.12.18 Magazyn Europejski: UE mobilizuje siły do walki z rosyjską dezinformacją
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Dokument przygotowali eksperci z unijnego korpusu dyplomatycznego i Komisji Europejskiej. W 12-stronicowym dokumencie Rosja jest wymieniona kilka razy, a rosyjska propaganda nazwana największym zagrożeniem dla Unii. 

- W dokumencie, który został opublikowany napisano, że rosyjska dezinformacja to tylko część większego hybrydowego zagrożenia dla Unii Europejskiej. Od momentu powstania w 2015 roku specjalnej unijnej grupy do walk z rosyjska propagandą, ta grupa wykryła ponad 4,5 tys. przykładów dezinformacji ze strony Federacji Rosyjskiej - mówiła Beata Płomecka.

Jak mówiła korespondentka Polskiego Radia, Komisja Europejska proponuje szereg zaleceń, które mają wspomóc walkę z rosyjską dezinformacją: - Eksperci zaproponowali zwiększenie zaangażowania i wzmocnienie tej kilkunastoosobowej grupy ds. walki z rosyjską propagandą oraz przeznaczenie około 5 mln euro rocznie na ten cel. Zaapelowano również o mobilizację internetowych platform społecznościowych. W związku z wyborami do europarlamentu, największe media społecznościowe mają przygotowywać specjalne raporty dotyczące rosyjskiej propagandy. 

Więcej w całej audycji.

Magazyn Europejski prowadził Paweł Lekki.

PR24/PAP

______________________

Data emisji: 07.12.18

Godzina emisji: 20:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak