X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Izraelskie władze wydaliły dwóch włoskich artystów ulicznych

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 18:38
Dwójka miała namalować na murze w Betlejem obraz Ahed Tamimi, zwolnionej wczoraj z więzienia palestyńskiej nastolatki. W ostatnich miesiącach dziewczyna stała się dla Palestyńczyków ikoną walki z izraelską okupacją.
Audio
  • Izrael wydalił dwójkę Włochow za mural z Ahed Tamimi. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Mural przedstawiający Ahed Tamimi
Mural przedstawiający Ahed TamimiFoto: PAP/EPA/ABIR SULTAN

Dwóch Włochów, którzy przyjechali do Izraela na wizie turystycznej, namalowało ogromnej wielkości portret 17-letniej Palestynki na murze dzielącym Izrael od Zachodniego Brzegu w Betlejem. Obraz pojawił się w miejscu, znanym z antyizraelskiego graffiti, po palestyńskiej stronie granicy. Włosi zostali aresztowani i mają jeszcze kilka godzin, by opuścić Izrael.

Ahed Betlem #FreePalestine

Post udostępniony przez Jorit (@joritagoch)

17-letnia Ahed Tamimi stała się w ostatnich miesiącach symbolem walki Palestyńczyków z okupacją. Dziewczyna została skazana na osiem miesięcy więzienia po tym, jak w grudniu pobiła izraelskich żołnierzy, którzy na okupowanych terenach chcieli wejść do domu jej rodziny. Nastolatka została wczoraj wypuszczona z więzienia i zapowiedziała dalszą walkę z Izraelem. - Będę studiować na uniwersytecie prawo, aby walczyć o mój kraj na forum międzynarodowym i aby bronić więźniów i kraj w międzynarodowych trybunałach - mówiła po wyjściu na wolność.

Do palestyńskiej nastolatki zadzwonił też turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan, który jest jednym z najmocniejszych krytyków Izraela w konflikcie z Palestyńczykami.

Konflikt izraelsko-palestyński trwa już ponad 70 lat. Mimo międzynarodowych negocjacji i wielu porozumień nie udało się osiągnąć pokoju na Bliskim Wschodzie. Głównymi przeszkodami na drodze do osiągnięcia ostatecznego porozumienia są izraelskie osadnictwo na terenach palestyńskich, kwestie granic przyszłego państwa palestyńskiego oraz status Jerozolimy.

msze

Czytaj także

Izrael: bohaterka Palestyńczyków opuściła więzienie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 11:21
Izraelska służba więzienna poinformowała w niedzielę, że zwolniła Palestynkę Ahed Tamimi, która odbyła karę ośmiu miesięcy więzienia po tym, jak kopała i biła żołnierzy przed swym domem w wiosce Nabi Saleh na Zachodnim Brzegu. Siedemnastolatka jest dla wielu Palestyńczyków symbolem oporu wobec Izraela.
rozwiń zwiń