X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przemycał papierosy za 2 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 10:42
26-letni Estończyk twierdził, że przewozi ładunek plastikowej siatki elewacyjnej.
Przemycał papierosy za 2 mln zł
Foto: Wikipedia/CC-BY-SA 3.0/Marcin Szala

Podlascy celnicy udaremnili przemyt niedaleko granicy z Litwą w Budzisku. Kierowca estońskiej ciężarówki został wytypowany do rutynowej kontroli na drodze krajowej nr 8. Jak wyjaśnił rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku Maciej Czarnecki, mężczyzna przekonywał, że wiezie do Belgii materiały budowlane.

Ładunek został prześwietlony promieniami rentgenowskimi, a wynik wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Okazało się, że siatka jest faktycznie przewożona, ale tylko na dwóch paletach – na pozostałych znajdowały się opakowania owinięte folią. Wątpliwości rozwiał owczarek belgijski wyszkolony do wyszukiwania papierosów. W sumie na kontrabandę złożyło się 210 tys. paczek papierosów.

Izba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe. Zatrzymanemu Estończykowi grozi kara do pięciu lat więzienia. Ciężarówka została odholowana, a ładunek trafił do magazynu Urzędu Celnego w Suwałkach.

To już druga w tym miesiącu próba przemytu papierosów przez to przejście graniczne. Według podlaskich celników, tegoroczny przemyt papierosów w tym regionie jest już większy, niż w całym 2011 roku.

łu

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olbrzymi przemyt: 3 mln papierosów w makaronie

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 10:38
Straż graniczna i służba celna udaremniły wywóz z Polski trzech milionów sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psy w słuzbie celnej: niezastąpieni mistrzowie

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2011 19:07
Psy w służbie celnej swoimi umiejętnościami doprowadzają przemytników do rozpaczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Udaremniono przemyt 400 tys. paczek papierosów

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 11:28
To jeden z największych przechwyconych transportów tytoniowej kontrabandy w tym roku w Polsce, jej wartość celnicy oceniają na ponad 3,5 mln złotych.
rozwiń zwiń