Katar 2022: premier i prezydent gratulują piłkarzom awansu do 1/8 finału MŚ

2022-11-30, 23:40

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował piłkarzom awansu do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Foto: PAP/EPA/Georgi Licovski, twitter.com/MorawieckiM

Premier Mateusz Morawiecki od razu po meczu Polska-Argentyna pogratulował polskim piłkarzom awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze. Szef rządu przypomniał, że Polacy czekali na to przez 36 lat. Polskim piłkarzom pogratulowano także na profilu Kancelarii Prezydenta.

"Tak, mamy to! Brawo! Po 36 latach przerwy wreszcie jesteśmy w fazie pucharowej mistrzostw świata!" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Premier i prezydent gratulują piłkarzom

"Znowu fenomenalny mecz Wojciecha Szczęsnego. Zwycięska porażka, ale z przeciwnikiem z najwyższej światowej półki. Biało-czerwoni wypracowali ten awans już wcześniej. Dziękujemy!" - dodał szef rządu.

Także ze strony prezydenta do polskich piłkarzy płyną gratulacje. "Dziękujemy za emocje i gratulujemy wyjścia z grupy. Kibicujemy dalej!" - napisano na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

Katar 2022: Polska awansuje do 1/8 finału MŚ

Piłkarska reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym na Stadionie 974 w Dosze meczu 3. kolejki grupy C drużyna selekcjonera Czesława Michniewicza przegrała z Argentyną 0:2 (0:0).

W 39. minucie karnego dla "Albicelestes" nie wykorzystał Lionel Messi. Strzał obronił bramkarz Biało-Czerwonych Wojciech Szczęsny. Niedługo po zmianie stron Argentyńczycy objęli prowadzenie po golu Alexisa Mac Allistera (46'). Wynik ustalił w 67. minucie Julian Alvarez.

W drugim meczu grupy C Arabia Saudyjska uległa Meksykowi 1:2 (0:0). W tabeli triumfowała Argentyna (6 pkt) przed Polską i Meksykiem (po 4 pkt). O awansie polskiej reprezentacji narodowej zadecydował lepszy bilans bramkowy. Czwarte miejsce zajęła Arabia Saudyjska (3 pkt).

W 1/8 finału Polska zagra w niedzielę 4 grudnia w Dosze na stadionie Al-Thumama z obrońcą tytułu - Francją. Dzień wcześniej w Al Rayyan Argentyna zmierzy się z Australią.

Czytaj również:

Polska pomimo przegranej 0:2 z Argentyną awansowała do fazy pucharowej mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze (IAR) 0:52