X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Uczniowie rozpoczynają zimowy wypoczynek. Policja rusza z akcją "Bezpieczne ferie"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 05:58
W pierwszych pięciu województwach uczniowie rozpoczęli zimowe ferie. Policja rozpoczyna akcję "Bezpieczne ferie". Więcej patroli policji można będzie spotkać na drogach, górskich stokach czy innych miejscach wypoczynku.
Tradycyjnie policja przypomina, że istnieje możliwość sprawdzenia autokaru wyjeżdżającego w trasę.
Tradycyjnie policja przypomina, że istnieje możliwość sprawdzenia autokaru wyjeżdżającego w trasę.Foto: Anatol Chomicz / Forum

Naczelnik Wydziału Profilaktyki Społecznej Komendy Głównej Policji młodszy inspektor Wanda Mende powiedziała IAR, że można się spodziewać policjantów także w różnego rodzaju potencjalnie niebezpiecznych miejscach takich jak wokół zamarzniętych zbiorników wodnych. Funkcjonariusze będą przypominać o zasadach bezpieczeństwa i przepisach prawa szczególnie dzieciom i młodzieży.

Na stokach narciarskich policjanci będą pełnić patrole na nartach. Będą przypominać między innymi o obowiązku noszenia kasków przez dzieci. - Każda osoba, która nie ukończyła 16. roku życia, ma obowiązek jeżdżenia w kasku - powiedziała młodszy inspektor Mende. Zaznaczyła, że wprawdzie przepisy tego nie nakazują, ale policjanci apelują, aby także dorośli ze względu na bezpieczeństwo nosili kaski, wypoczywając na nartach.

Uwaga na złodziei

Wanda Mende apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa nie tylko na stoku, ale też na parkingach czy innych zatłoczonych miejscach w górach. Chodzi między innymi o niezostawianie w widocznym miejscu w samochodzie cennych rzeczy, które mogłyby skłonić złodzieja do włamania. Najlepiej takie przedmioty schować lub wcale nie brać ze sobą. Ważne jest także takie noszenie dokumentów czy telefonu, aby nie zgubić ich podczas jazdy na nartach. W kolejce czy innych zatłoczonych miejscach warto trzymać cenne przedmioty jak portfel, czy klucze w kieszeniach, do których nie będzie miał dostępu potencjalny kieszonkowiec.

Sprawdzanie autokaru

Tradycyjnie policja przypomina, że istnieje możliwość sprawdzenia autokaru wyjeżdżającego w trasę. Funkcjonariusze drogówki skontrolują stan techniczny pojazdu, uprawnienia kierowcy czy stan jego trzeźwości. Listę miejsc, w których odbywają się takie kontrole, można sprawdzić na stronie policja.pl.
Okres ferii rozpoczęli dziś uczniowie województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Posłuchaj
00:52 11502377_1.mp3 Początek ferii zimowych w pięciu województwach. Materiał Martyny Szymczakowskiej (IAR)

Czytaj także:

Zobacz także: Bezpieczny dojazd na zimowy wypoczynek. Alvin Gajadhur: priorytetem ITD kontrole autokarów

jbt

Czytaj także

Baza wypoczynku na ferie. Ile dzieci zostało zgłoszonych na wyjazd?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 13:40
W systemie bazy wypoczynku zgłoszonych jest 4500 wypoczynków, w których będzie uczestniczyło około 130 tys. dzieci i młodzieży – przekazał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak zaznaczył, nadal trwają zgłoszenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ferie w czasie epidemii. Szef MEiN apeluje: zaszczepmy się wszyscy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 19:24
- Trzeba być ostrożnym, stosować się do zaleceń, obserwować codziennie rzeczywistość, bo ona się zmienia - podkreślił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Szef resortu był pytany, co należy robić, by ferie zimowe były bezpieczne. - Najlepiej zaszczepmy się wszyscy - powiedział.
rozwiń zwiń