X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czy Polacy popierają weryfikację szczepień przez pracodawców? Sprawdź wyniki sondażu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 23:30
Za daniem prawa pracodawcom do sprawdzenia, czy pracownik jest zaszczepiony, opowiada się 43 proc. badanych, przeciwne zdanie na ten temat ma 45 proc. respondentów. To wynik styczniowego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
Sondaż został przeprowadzony przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl
Sondaż został przeprowadzony przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl Foto: Tupungato/Shutterstock

Ankietowani pytani byli, czy według nich pracodawca powinien mieć prawo sprawdzenia, czy pracownik zaszczepił się przeciw COVID-19.

Za takim prawem dla pracodawcy opowiedziało się 43 proc. badanych, w tym 23 proc. wskazało odpowiedź "zdecydowanie tak", a 20 proc. "raczej tak". Przeciw daniu pracodawcom takiego prawa jest 45 proc. badanych, w tym 30 proc. odpowiedziało "zdecydowanie nie", a 15 proc. "raczej nie". 12 proc. badanych nie miało zdania na ten temat.

Wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy za daniem pracodawcom prawa weryfikacji zaszczepienia pracowników jest 60 proc., a przeciw 32 proc. Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej za jest 75 proc., a przeciw 19 proc. Wśród wyborców Polski 2050 za jest 62 proc., a przeciw 29 proc.

Badani wypełnili ankietę internetową

W listopadzie ub.r. za przyznaniem pracodawcom tego prawa było 47 proc. badanych (zdecydowanie za 26 proc., raczej za – 21 proc.), przeciwnego zdania było 44 proc. (zdecydowanie przeciw 31 proc., raczej przeciw – 13 proc.), zdania nie miało 9 proc.

Wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy za daniem pracodawcom prawa weryfikacji zaszczepienia pracowników w listopadzie było 54 proc., a przeciw 39 proc. Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej za było 76 proc., a przeciw 19 proc. Wśród wyborców Polski 2050 za było 58 proc., a przeciw 35 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) - samodzielne wypełnienie ankiety internetowej na panelu internetowym. Zostało przeprowadzone od 7 do 10 stycznia 2022 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1071 Polaków.

Czytaj także:

bartos

Czytaj także

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19. Decyduje się na to coraz więcej państw

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 11:35
Od lutego Austria ma stać się pierwszym europejskim krajem, który wprowadzi obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich obywateli (powyżej 14. roku życia). We Włoszech zaszczepić się musi każdy powyżej 50 lat. Osoby powyżej 60. roku życia muszą zdecydować się na to samo w Grecji, a od marca (o ile nie nastąpi zapowiadana zmiana przepisów) w Czechach. Za to w Niemczech trwa gorąca debata dotycząca obowiązkowego przyjęcia preparatu przeciw koronawirusowi.
rozwiń zwiń