X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Straciła przytomność przed komendą straży pożarnej. Pomoc nadeszła błyskawicznie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 21:27
Kobieta straciła przytomność przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu. Gdyby nie skuteczna pomoc strażaków, straciłaby życie. 
Strażacy z Zawiercia uratowali kobiecie życie
Strażacy z Zawiercia uratowali kobiecie życie Foto: Facebook KPPSP w Zawierciu

Strażacy z Zawiercia przywrócili funkcje życiowe kobiety, która straciła przytomność i osunęła się na ziemię przed budynkiem komendy PSP. Po udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowana została przekazana medykom.

"Kilkanaście minut po godzinie 16, do Komendy Powiatowej PSP w Zawierciu zgłosiła się osoba, która przekazała, że przed budynkiem komendy ktoś stracił przytomność" - poinformowała zawierciańska komenda na Facebooku.

Natychmiast ruszyli z pomocą

Strażacy natychmiast ruszyli z pomocą. Zabierając ze sobą torbę medyczną, równocześnie alarmując pogotowie ratunkowe przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. 

Podczas sprawdzenia funkcji życiowych okazało się, że kobieta nie oddychała, było natomiast wyczuwalne jej tętno.

"Po udrożnieniu dróg oddechowych i wykonaniu 5 wdechów ratowniczych, poszkodowana odzyskała funkcje życiowe oraz przytomność. Poszkodowaną z odzyskanymi funkcjami życiowymi przekazano zespołowi ratownictwa medycznego" - relacjonowali strażacy, którzy podkreślają, że bardzo ważną rolę odegrała również osoba, która natychmiast ich zaalarmowała. "Dzięki szybkiej reakcji i zachowaniu zimnej krwi przez strażaków udało się uratować życie" - podsumowali przedstawiciele komendy.

bartos

Czytaj także

Sukces opolskich lekarzy w walce z COVID-19. Uratowali życie kobiety w ciąży i jej dziecka

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 18:18
Stan zdrowia kobiety w ciąży, którą przywieziono do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu, po podaniu osocza krwi ozdrowieńca radykalnie się poprawił. Noworodek przebywa pod opieką specjalistów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.
rozwiń zwiń