X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mobbing w Kancelarii Senatu? Pokrzywdzony ujawnia nowe szczegóły afery

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 21:25
Mec. Michał Rosa, który reprezentuje jednego z pokrzywdzonych w tzw. aferze mobbingowej, zdradził, jakich czynów miała dopuszczać się Anna Godzwon, wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu.
Adwokat pokrzywdzonego w aferze mobbingowej w Senacie ujawnia szczegóły
Adwokat pokrzywdzonego w aferze mobbingowej w Senacie ujawnia szczegółyFoto: Forum/Mateusz Wlodarczyk

W czwartek TVP Info poinformowała, że w Senacie powołano specjalną komisję ds. mobbingu, o który oskarżana jest wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon, nazywana "prawą ręką" marszałka izby wyższej parlamentu Tomasza Grodzkiego. Dodano, że pracownicy CIS "nie są w stanie wytrzymać presji psychicznej".

W piątek o nowych szczegółach sprawy poinformował portal Interia, powołując się na adwokata jednego z poszkodowanych. Według portalu zarzuty wobec Godzwon to m.in. "przeglądanie maili pracowników, wydzwanianie po godzinach, wyśmiewanie czy poniżanie przy innych".

"Podważanie kompetencji"

O tym, ile jest prawdy w tych oskarżeniach, ma zdecydować komisja ds. przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji. Specjalne gremium zajęło się zgłoszeniem jednego z pracowników Kancelarii Senatu, który sprzeciwił się swojej przełożonej. Pierwsze przesłuchania przed senacką komisją ds. przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji odbyły się już 3 stycznia - informuje portal.

- Czuje się pokrzywdzony przez jednego z dyrektorów. Wedle jego informacji chodzi o podważanie kompetencji oraz nieuprawniony wpływ na skrócenie okresu zatrudnienia - tłumaczy Interii Michał Rosa, adwokat jednego z pokrzywdzonych.

- Obecnie mój klient jest zatrudniony na umowę o pracę, na krótki okres. Były informacje o przedłużeniu umowy, ale na ten moment nie widać woli, aby tak się stało - dodaje.

"Miał po prostu dosyć"

Do tych, którzy odeszli ze względu na atmosferę w pracy, ma zdaniem Interii należeć m.in. były szef CIS Maciej Berek (a w latach 2007-2015 szef Rządowego Centrum Legislacji i sekretarz Rady Ministrów). Odszedł, bo, jak pisze portal, "nie do końca odpowiadał mu sposób pracy gabinetu, który delikatnie można określić jako nietypowy".

"Miał po prostu dosyć. Trzeba umieć zgodzić się z wizją człowieka, dla którego się pracuje. A on nie mógł się dogadać z marszałkiem Tomaszem Grodzkim, więc nie było sensu się męczyć" - pisze portal.

Czytaj również:

dn

Czytaj także

Mobbing w Kancelarii Senatu? Media: powołano specjalną komisję, pracownicy nie wytrzymują presji

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 14:30
Jak informuje portal tvp.info, w Senacie powołano specjalną komisję ds. mobbingu. Chodzi o działania wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anny Godzwon, która nazywana jest "prawą ręką" marszałka Tomasza Grodzkiego. Zdaniem portalu "pracownicy CIS nie są w stanie wytrzymać presji psychicznej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobbing w Kancelarii Senatu? Senator PO-KO: oskarżenia trzeba wyjaśnić

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 18:40
- Jeżeli są zarzuty, jeżeli pracownik zachowywał się niewłaściwie wobec swoich podwładnych, to powinien ponieść konsekwencje - mówił w Polskim Radiu 24 senator PO-KO Jerzy Wcisła, komentując sprawę powołania w Senacie specjalnej komisji ds. mobbingu.
rozwiń zwiń