X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niższe ceny gazu dla odbiorców biznesowych. Sasin: zleciłem działania, które ulżą przedsiębiorcom

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 17:06
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo obniżyło o 25 procent ceny gazu dla klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny. - Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom. Udało się to zrobić - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
PGNiG obniżyło o 25 procent ceny gazu dla klientów biznesowych
PGNiG obniżyło o 25 procent ceny gazu dla klientów biznesowychFoto: Zbyszek Kaczmarek/Forum

Obniżka, która wchodzi w życie od dziś, będzie obowiązywać do końca lutego. Obejmie ona wszystkich odbiorców, podlegających rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w aktualnym Cenniku Gaz Dla Biznesu. Będą z niej mogły skorzystać między innymi piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe.

Odpowiedź na wzrost cen

- Skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów - podkreślił prezes Zarządu PGNiG SA, Paweł Majewski. Ceny paliwa gazowego uwzględniające obniżkę będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach.

Wprowadzona obniżka dla biznesu to odpowiedź na zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się nasza spółka - powiedział prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny, Henryk Mucha. Dodał, że "jeszcze w grudniu ceny notowały rekordowe poziomy, obecnie spadły, jednak sytuacja rynkowa jest nadal bardzo niestabilna i nie można wykluczyć powrotu do trendu wzrostowego".

- Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom - powiedział Jacek Sasin. - Udało się to zrobić. Już od dziś obowiązywać ich będą niższe ceny - podkreślił wicepremier.

Ustawa gazowa

W środę Sejm uchwalił ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu. Poparło ją 440 posłów, nikt nie był przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Ustawa przewiduje, że do końca 2023 roku ochroną taryfową objęte zostaną między innymi szpitale, szkoły, żłobki, przedszkola czy domy dziecka. Oznacza to, że instytucje te będą płaciły za gaz według takich stawek, jak odbiorcy indywidualni.

Czytaj również:

Zobacz także: Daniel Obajtek w "Sygnałach dnia"

kp

Czytaj także

Projekt ustawy o ochronie odbiorców gazu wraca do komisji. Trzy kluby zgłosiły poprawki

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 00:09
Kluby PiS, KO i Lewicy złożyły poprawki do projektu ustawy o ochronie odbiorców gazu w czasie drugiego czytania w Sejmie. Projekt wraca więc do komisji energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uprawnienia do emisji CO2 stały się parapodatkiem". Anna Kwiecień o cenach energii

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 09:24
- Rosja doprowadziła do opróżnienia magazynów gazowych w UE, dzisiaj podbija ceny gazu wypełniając w 1/3 gazociąg jamalski i szantażując UE, by ta doprowadziła do certyfikacji Nord Stream 2 - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Anna Kwiecień. - Do tego jest kwestia zielonego ładu, mówimy o dopuszczeniu uprawnień do emisji CO2 na wolny rynek. One stały się przedmiotem spekulacji, dzisiaj to parapodatek - wskazała.  Gościem "Dwóch stron" był także europoseł PSL Adam Jarubas. 
rozwiń zwiń