X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ta decyzja nie kończy naszych kontaktów". Niedzielski podziękował członkom Rady Medycznej za współpracę

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 16:53
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że szerszego komentarza z jego strony w sprawie odchodzących członków Rady Medycznej, należy się spodziewać w poniedziałek.
Minister zdrowia podziękował członkom Rady Medycznej za współpracę
Minister zdrowia podziękował członkom Rady Medycznej za współpracęFoto: PAP/Artur Reszko

"Dziękuję za współpracę wszystkim członkom Rady Medycznej przy Premierze RP, którzy dziś złożyli rezygnację. Ta decyzja, zgodnie ze wspólnymi deklaracjami na posiedzeniu Rady, na pewno nie kończy naszych kontaktów" - napisał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Poinformował, że szerszego komentarza z jego strony w sprawie tej rezygnacji, należy się spodziewać w poniedziałek.

Wcześniej odchodzącym członkom Rady Medycznej podziękował za pracę premier Mateusz Morawiecki.

Rada Medyczna. Duże zmiany

Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej przy premierze złożyło rezygnację, uzasadniając ją przede wszystkim wyczerpaniem formatu tego gremium, a także zachowaniem osób, które negują zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią.

W oświadczeniu rządu napisano, że głos ekspertów był od listopada 2020 roku "merytorycznym wsparciem dla decyzji Rady Ministrów i Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego". Dodano, że Rada Ministrów korzystała z rad nie tylko lekarzy, ale wysłuchano również głosu przedsiębiorców, ekspertów od edukacji i psychologów, by poznać zdanie wielu środowisk oraz odmienne sposoby radzenia sobie z pandemią i jej skutkami.

"To rolą rządu jest podejmowanie decyzji na bazie zróżnicowanych stanowisk ekspertów - Rady Medycznej, ekonomistów, ekspertów z innych obszarów, na które wpływa epidemia" - napisano w oświadczeniu opublikowanym przez Centrum Informacyjne Rządu.

Odchodzący członkowie Rady Medycznej zadeklarowali gotowość do pozostania w kontakcie z rządem, ale w zmienionej formule. W związku z dymisją zmieni się sposób działania Rady. Zadanie opracowania nowej formuły premier zlecił ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu.

Czytaj również:

Zobacz także: Tomasz Latos w Polskim Radiu 24

dn

Czytaj także

Zawirowania w Radzie Medycznej. Odchodzi 13 członków

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 15:00
Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie epidemii. W oświadczeniu członkowie napisali m.in., że decyzja zapadła z uwagi na "brak wpływu rekomendacji na realne działania" i "wyczerpanie się dotychczasowej współpracy".
rozwiń zwiń